Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekstreamingdienst Spotify trekt meer gebruikers

Muziekstreamingdienst Spotify trekt meer gebruikers

NEW YORK (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify Technology heeft in het eerste kwartaal meer gebruikers getrokken, ondanks de ophef eerder dit jaar over de podcasts van komiek Joe Rogan. Het van oorsprong Zweedse bedrijf telt nu 422 miljoen maandelijks actieve gebruikers, een toename van 19 procent vergeleken met een jaar eerder.

Daarvan zijn er 182 miljoen betalende abonnees. Spotify kwam begin dit jaar in opspraak nadat verschillende grote artiesten zoals zanger Neil Young hadden besloten hun muziek van de dienst te verwijderen. Volgens de muzikanten en andere critici zou Rogan in zijn Spotify-podcast desinformatie over het coronavirus verspreiden.

Verder heeft Spotify zich teruggetrokken uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Daardoor raakte de onderneming 1,5 miljoen betalende abonnees in het land kwijt. Daarnaast had Spotify in maart nog te kampen met een storing.

Het op de beurs in New York genoteerde Spotify denkt dat het aantal maandelijks actieve gebruikers in het tweede kwartaal zal groeien naar 428 miljoen, waarvan 187 miljoen betalende abonnees.

Meer uit Financieel

Toezichthouder: snel internetabonnement vaak niet nodig

DEN HAAG (ANP) - De populariteit van snellere internetabonnementen groeit relatief hard, terwijl lang niet alle huishoudens die snelheden nodig hebben. Klanten kiezen vaak door bijverkoop of online snelheidsadviezen abonnementen met hogere snelheden, signaleert de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

2 minuten geleden
Albert Heijn verschaft duidelijkheid over persoonlijke kortingen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.

29 minuten geleden
Rover hekelt extra prijsverhoging NS op treinkaartjes

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.

38 minuten geleden
Antwerpse haven langs alle kanten geraakt, zoekt groei in India

ANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.

41 minuten geleden
Amerikaanse websites Ahold Delhaize toch weer offline

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van enkele merken van Ahold Delhaize zijn toch weer offline. Eerder op dinsdagochtend werkten verschillende websites weer. Onder meer Food Lion en Giant Food waren bereikbaar. Later werden ze toch weer onbereikbaar. Hannaford en Stop & Shop hebben, voor zover bekend, nog helemaal niet online gestaan.

1 uur geleden
Werknemers chipbedrijf Micron in Taiwan staken voor hogere bonus

BOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.

1 uur geleden
Topman Ryanair verwacht sterke stijging ticketprijzen in 2027

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.

1 uur geleden