Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekproducer Quincy Jones (91) overleden

Muziekproducer Quincy Jones (91) overleden

LOS ANGELES (ANP) - Producent en muzikant Quincy Jones is overleden. Hij overleed zondag omringd door zijn familie in zijn woning in Los Angeles, meldt The Guardian. Hij is 91 jaar geworden.

Jones werkte gedurende zijn carrière met talloze bekende sterren. Zijn bekendste werk maakte hij met Michael Jackson. Hij produceerde onder meer de succesvolle albums Off the Wall, Thriller en Bad. Ook werkte Jones met onder anderen Frank Sinatra, Aretha Franklin en Donna Summer en stond hij aan de wieg van de liefdadigheidssong We Are The World. Jones' werk leverde hem tachtig Grammy-nominaties op, meer dan 28 Grammy's en een ere-Grammy in 1991.

Jones ontdekte al vroeg de muziek en begon met trompet spelen. Op zijn tiende verhuisde het gezin naar Bremerton, Washington waar hij een blind vriendje kreeg dat pianospeelde. Met deze jongen, later bekend als Ray Charles, vormde Jones een combootje dat op bruiloften en in jazzclubs speelde. Quincy kreeg een beurs om in Boston muziek te studeren, maar hield daarmee op toen hij de kans kreeg als trompettist te toeren met bandleider Lionel Hampton. Snel viel zijn talent voor arrangeren op.

Michael Jackson

In 1956 trok hij als trompettist en muzikaal leider met de Dizzy Gillespie Band door het Midden-Oosten en Zuid-Amerika. Daarna studeerde hij compositie en muziektheorie in Frankrijk. Met een aantal jazzorkesten toerde hij door Europa en, eenmaal weer terug, met zijn eigen big band door Noord-Amerika. Dat werd muzikaal gezien een succes, maar Jones verloor er veel geld mee. Hij trad noodgedwongen in dienst bij platenmaatschappij Mercury Records, waar hij het schopte tot vicepresident, als eerste zwarte persoon ooit op die positie.

Hollywood trok en Jones verhuisde naar Los Angeles. Hij schreef er de decennia die volgden voor Miles Davis, Frank Sinatra, Dinah Washington en natuurlijk Michael Jackson. Met de laatste maakte hij het album Off The Wall, dat 20 miljoen exemplaren verkocht. Daarmee werd Jones in een keer de machtigste platenproducer die er was. Van Thriller gingen daarna ruim 50 miljoen albums over de toonbank.

Operaties

In Nederland is Jones ook bekend van het nummer Chump Change. Het lied is al jaren de tune van het NPO Radio 1-programma Langs de Lijn.

In 1974 overleefde Quincy Jones bijna een zwelling van een bloedvat (aneurysma) in zijn hersenen niet. Hij onderging twee grote operaties, revalideerde een half jaar en mocht nooit meer trompet spelen. Jones trouwde drie keer en had zeven kinderen.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

54 minuten geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

1 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

1 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

4 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

4 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

5 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

5 uur geleden