Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muzieklabel achter Taylor Swift gaat reorganiseren en wint in AEX

Muzieklabel achter Taylor Swift gaat reorganiseren en wint in AEX

AMSTERDAM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op een bericht dat het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake honderden banen wil schrappen. Persbureau Bloomberg meldde dit op basis van ingewijden. Het bedrijf zelf wilde de banenreductie niet bevestigen.

Na jaren van sterke groei met muziekstreaming, zien de vooruitzichten voor de muziekindustrie er momenteel wat minder rooskleurig uit. UMG probeert zich daarop aan te passen, heeft een woordvoerder van de onderneming laten weten. Het bedrijf wil evenwel niet ingaan op vragen over hoeveel banen dit mogelijk kost. Volgens de zegsman zal er in sommige delen van het bedrijf bezuinigd worden, maar elders wordt juist verder geïnvesteerd in groei. Beleggers lijken het een goede zaak te vinden dat de onderneming maatregelen neemt. Het aandeel won 3 procent en was daarmee koploper in de AEX.

De hoofdindex ging sowieso met een winst het weekend in. Er waren bijvoorbeeld ook duidelijke koersstijgingen van betaalbedrijf Adyen en olie- en gasconcern Shell. Shell profiteerde daarbij van de hogere olieprijzen. Die gingen omhoog door de vrees voor een escalatie van de onrust in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben in de nacht van donderdag op vrijdag namelijk luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van de Houthi's in Jemen.

Maersk

De AEX-index sloot 1 procent hoger op 781,86 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 902,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent. Een vat Amerikaanse olie kostte daarbij dik 1 procent meer op 72, 95 dollar. Brentolie werd ook ruim 1 procent duurder, op 78,41 dollar per vat. Shell klom 0,9 procent in Amsterdam.

Verder zakte de Deense rederij Maersk licht in Kopenhagen en zijn Duitse branchegenoot Hapag-Lloyd daalde dik 2 procent in Frankfurt. De grote containerbedrijven mijden sinds vorige maand al de Rode Zee vanwege de aanvallen en varen nu om Afrika heen. Die omleiding maakt de reis veel langer en kost per container honderden dollars meer aan onder meer brandstof.

Burberry

In Londen kelderde Burberry daarnaast bijna 6 procent. Het Britse modebedrijf gaf een winstwaarschuwing na tegenvallende verkopen in de belangrijke feestmaand december.

De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

ACM beboet bedrijf achter veilingwebsite voor misleiding

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.

19 minuten geleden
Transavia trekt zaak om halvering grondafhandelaren Schiphol in

HAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.

33 minuten geleden
AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

2 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

2 uur geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

2 uur geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

2 uur geleden