Muzieklabel achter Taylor Swift gaat reorganiseren en wint in AEX
AMSTERDAM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op een bericht dat het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake honderden banen wil schrappen. Persbureau Bloomberg meldde dit op basis van ingewijden. Het bedrijf zelf wilde de banenreductie niet bevestigen.
Na jaren van sterke groei met muziekstreaming, zien de vooruitzichten voor de muziekindustrie er momenteel wat minder rooskleurig uit. UMG probeert zich daarop aan te passen, heeft een woordvoerder van de onderneming laten weten. Het bedrijf wil evenwel niet ingaan op vragen over hoeveel banen dit mogelijk kost. Volgens de zegsman zal er in sommige delen van het bedrijf bezuinigd worden, maar elders wordt juist verder geïnvesteerd in groei. Beleggers lijken het een goede zaak te vinden dat de onderneming maatregelen neemt. Het aandeel won 3 procent en was daarmee koploper in de AEX.
De hoofdindex ging sowieso met een winst het weekend in. Er waren bijvoorbeeld ook duidelijke koersstijgingen van betaalbedrijf Adyen en olie- en gasconcern Shell. Shell profiteerde daarbij van de hogere olieprijzen. Die gingen omhoog door de vrees voor een escalatie van de onrust in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben in de nacht van donderdag op vrijdag namelijk luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van de Houthi's in Jemen.
Maersk
De AEX-index sloot 1 procent hoger op 781,86 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 902,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent. Een vat Amerikaanse olie kostte daarbij dik 1 procent meer op 72, 95 dollar. Brentolie werd ook ruim 1 procent duurder, op 78,41 dollar per vat. Shell klom 0,9 procent in Amsterdam.
Verder zakte de Deense rederij Maersk licht in Kopenhagen en zijn Duitse branchegenoot Hapag-Lloyd daalde dik 2 procent in Frankfurt. De grote containerbedrijven mijden sinds vorige maand al de Rode Zee vanwege de aanvallen en varen nu om Afrika heen. Die omleiding maakt de reis veel langer en kost per container honderden dollars meer aan onder meer brandstof.
Burberry
In Londen kelderde Burberry daarnaast bijna 6 procent. Het Britse modebedrijf gaf een winstwaarschuwing na tegenvallende verkopen in de belangrijke feestmaand december.
De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
11 uur geleden