Muziekgroep UMG stijgt in licht lagere AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) stond vrijdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het grootste muziekconcern ter wereld, waarvan het hoofdkantoor in Hilversum staat, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Volgens het bedrijf verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. De omzet uit fysieke albums steeg met ruim 18 procent. Dat kwam onder meer door het nieuwe album van Taylor Swift, dat begin oktober uitkwam. Het aandeel won ruim 1 procent.
De algehele stemming op het Damrak was licht negatief na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar vooral technologiebedrijven als Meta, Microsoft en Nvidia onder druk stonden. Wall Street lijkt vrijdag echter te herstellen, mede dankzij beter dan verwachte resultaten van Apple en Amazon.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 974,88 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 894,54 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent.
Rentebesluit ECB
Beleggers kauwden na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield de rente voor de derde keer op rij onveranderd. Naar verwachting heeft de ECB geen haast met nieuwe renteverlagingen. Volgens ECB-president Christine Lagarde heeft de centrale bank een goede uitgangspositie bij het in toom houden van de inflatie rond de 2 procent.
Prosus was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,7 procent. De techinvesteerder had last van een flinke koersdaling van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Naast UMG stond informatieleverancier Wolters Kluwer in de kopgroep, met een plus van 0,7 procent. ING verloor 0,5 procent. De bank won donderdag bijna 6 procent dankzij goed ontvangen resultaten.
Nieuwbouwwoningen Heijmans
Bij de middelgrote bedrijven zakte Heijmans bijna 5 procent na publicatie van de resultaten. Het bouwconcern verkocht meer nieuwbouwwoningen, maar binnen steden lopen de verkopen moeizamer door minder vraag van particuliere kopers en terughoudendheid van vastgoedbeleggers door veranderde wetgeving. Concurrent BAM verloor 2,6 procent.
Fugro daalde 0,3 procent. De bodemonderzoeker zag de omzet en winstgevendheid in het derde kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf waarschuwde vorige maand al voor een verdere verslechtering van de marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee en zwakte op de olie- en gasmarkt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
16 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
16 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
20 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
1 dag geleden