Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekfonds John Ewbank koopt muziekrechten Golden Earring en BZN

Muziekfonds John Ewbank koopt muziekrechten Golden Earring en BZN

LAREN (ANP) - Het nieuwe muziekinvesteringsfonds van hitcomponist John Ewbank heeft de muziekrechten verworven van internationaal bekende artiesten als Shocking Blue, Golden Earring en Focus. Daarover heeft het eerder dit jaar opgezette Pythagoras Music Fund (PMF) afspraken gemaakt met oud-radiopersoonlijkheid en zakenman Willem van Kooten, die de rechten tot nu toe beheerde.

Van Kooten had met zijn Nanada Music en Red Bullet een catalogus met rechten op 30.000 nummers en 6500 zogeheten master recordings, de originele opnames van nummers, opgebouwd. Daarin zitten onder meer de rechten op de internationale hits Radar Love van Golden Earring en Venus van Shocking Blue, maar ook rechten op muziek van artiesten als BZN, Earth & Fire en Sandy Coast. Al die rechten gaan nu over naar PMF.

"Willem is de godfather van de Nederlandse muziekindustrie. We kennen elkaar al heel lang. Wij voelen ons bevoorrecht dat Willem zijn nalatenschap aan PMF heeft toevertrouwd", zegt Hein van der Ree, die net als Ewbank een van de managers van het fonds is. Van Kooten zal als niet-uitvoerend bestuurder ook betrokken worden bij het PMF. Met de deal zijn miljoenen euro's gemoeid. Maar hoeveel geld er precies is betaald, wordt niet naar buiten gebracht.

Ewbank is onder meer bekend van zijn teksten en muziek voor Marco Borsato. Ook componeerde hij het Koningslied voor de inhuldiging van koning Willem-Alexander in 2013. Begin dit jaar werd bekend dat hij samen met enkele partners PMF had opgericht. Samen denken ze veel geld te kunnen verdienen door muziekrechten op te kopen en te gaan exploiteren. Dat sluit niet uit dat de muzikanten meestal zelf ook nog verdienen aan hun eigen muziek. Er zijn namelijk meerdere soorten muziekrechten.

Meer uit Financieel

Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

15 minuten geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

52 minuten geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

1 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

2 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

3 uur geleden
Economie eurozone krimpt in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

3 uur geleden
Bloomberg: Nvidia-chips mogelijk in handen China door maas in wet

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.

4 uur geleden