Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekfonds John Ewbank koopt muziekrechten Golden Earring en BZN

Muziekfonds John Ewbank koopt muziekrechten Golden Earring en BZN

LAREN (ANP) - Het nieuwe muziekinvesteringsfonds van hitcomponist John Ewbank heeft de muziekrechten verworven van internationaal bekende artiesten als Shocking Blue, Golden Earring en Focus. Daarover heeft het eerder dit jaar opgezette Pythagoras Music Fund (PMF) afspraken gemaakt met oud-radiopersoonlijkheid en zakenman Willem van Kooten, die de rechten tot nu toe beheerde.

Van Kooten had met zijn Nanada Music en Red Bullet een catalogus met rechten op 30.000 nummers en 6500 zogeheten master recordings, de originele opnames van nummers, opgebouwd. Daarin zitten onder meer de rechten op de internationale hits Radar Love van Golden Earring en Venus van Shocking Blue, maar ook rechten op muziek van artiesten als BZN, Earth & Fire en Sandy Coast. Al die rechten gaan nu over naar PMF.

"Willem is de godfather van de Nederlandse muziekindustrie. We kennen elkaar al heel lang. Wij voelen ons bevoorrecht dat Willem zijn nalatenschap aan PMF heeft toevertrouwd", zegt Hein van der Ree, die net als Ewbank een van de managers van het fonds is. Van Kooten zal als niet-uitvoerend bestuurder ook betrokken worden bij het PMF. Met de deal zijn miljoenen euro's gemoeid. Maar hoeveel geld er precies is betaald, wordt niet naar buiten gebracht.

Ewbank is onder meer bekend van zijn teksten en muziek voor Marco Borsato. Ook componeerde hij het Koningslied voor de inhuldiging van koning Willem-Alexander in 2013. Begin dit jaar werd bekend dat hij samen met enkele partners PMF had opgericht. Samen denken ze veel geld te kunnen verdienen door muziekrechten op te kopen en te gaan exploiteren. Dat sluit niet uit dat de muzikanten meestal zelf ook nog verdienen aan hun eigen muziek. Er zijn namelijk meerdere soorten muziekrechten.

Meer uit Financieel

Bloomberg: moeder British Airways bestelt 30 Boeing-vliegtuigen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.

1 uur geleden
AEX sluit boven 900 punten door Brits-Amerikaanse handelsdeal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.

3 uur geleden
Starmer: heffing VS op Brits staal naar nul, autotarief verlaagd

SOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.

3 uur geleden
Trump: Britten laten meer Amerikaanse landbouwproducten toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.

4 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting Brits-Amerikaanse handelsdeal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.

5 uur geleden
Nutreco bevestigt boekhoudprobleem bij Ecuadoraanse tak

AMERSFOORT (ANP) - Nutreco, in handen van familiebedrijf SHV, heeft bevestigd dat het te kampen heeft gehad met een ernstig boekhoudprobleem bij de Ecuadoraanse tak van het diervoederbedrijf. "In 2023 ontdekten we een boekhoudkundige onregelmatigheid in onze activiteiten in Ecuador. Na deze ontdekking hebben we direct en doortastend opgetreden en de kwestie grondig onderzocht", zegt een woordvoerster na eerdere berichtgeving door Follow the Money.

6 uur geleden
Bill Gates wil komende twintig jaar fortuin weggeven

LONDEN (ANP) - Bill Gates heeft aangekondigd dat hij de komende twintig jaar bijna zijn volledige fortuin gaat weggeven. De voormalige rijkste man ter wereld verwacht dat via zijn stichting nog eens 200 miljard dollar (176 miljard euro) naar de armste mensen in de wereld gaat. De Gates Foundation wordt daarna op 31 december 2045 opgeheven.

6 uur geleden