
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Pershing
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) ging vrijdag bijna 8 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De koersval volgde op de bevestiging van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman dat zijn investeringsbedrijf Pershing Square een deel van zijn aandelen UMG heeft verkocht. Ackman riep het muziekbedrijf, dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, eerder op om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan.
Ackman wil ook dat UMG zijn Nederlandse hoofdkantoor verplaatst naar de Verenigde Staten. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak en is dat mede te wijten aan het feit dat het bedrijf geen hoofdnotering heeft in New York. UMG verzette zich tegen die plannen.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 901,88 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 857,91 punten, na een verlies van 2,4 procent een dag eerder. Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen steeg 0,3 procent, ondanks een onverwachte krimp van de Britse economie in januari. De beurzen in Hongkong en Shanghai lieten stevige winsten zien van 2,2 en 1,8 procent door speculatie op meer steun van de Chinese overheid om de consumptie in het land aan te jagen.
Heineken
Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van ruim 2 procent. De techinvesteerder profiteerde van stevige koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Bierbrouwer Heineken steeg 1,8 procent na een koopadvies van RBC.
In de MidKap zakte OCI 3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet vorig jaar dalen. Wel wist het bedrijf meer winst te boeken door de verkoop van onderdelen. Basic-Fit (min 4 procent) sloot de rij. De Amerikaanse investeerder North Peak heeft zijn belang in de fitnessketen gehalveerd.
BMW
Azerion werd bijna een kwart meer waard. De AFM heeft het onderzoek naar de opvallende handelsvolumes in het aandeel van het spelletjes- en advertentiebedrijf afgerond. De toezichthouder heeft niet kunnen vaststellen of er sprake is geweest van marktmanipulatie.
Luxeconcern Kering kelderde 12 procent in Parijs, na de benoeming van Demna Gvasalia tot nieuwe artistieke directeur van modemerk Gucci. In Frankfurt zakte BMW 1,7 procent. De Duitse autofabrikant zag de omzet en winst vorig jaar flink dalen. Voor dit jaar waarschuwde BMW voor een zwakke vraag in China en hogere kosten door de Amerikaanse importheffingen.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, is "substantiële vooruitgang" geboekt in de gesprekken tussen zijn team en dat van de Chinese vicepremier He Lifeng in Genève. In de Zwitserse stad doen de twee grootste economieën ter wereld pogingen de door de Amerikaanse president Donald Trump aangewakkerde handelsoorlog te bezweren.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.
8 uur geledenDHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.
22 uur geleden