Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
Eerder deze week wees het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van 56 miljard euro van Ackman af. Ackman verkoopt nu ongeveer 80,6 miljoen aandelen van UMG tegen een korting van 8 procent ten opzichte van de slotkoers op woensdag. UMG koopt zelf voor ongeveer 250 miljoen euro aan aandelen terug van Ackman.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 1043,69 punten. De AEX sloot woensdag nog een half procent lager na nieuwe raketaanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein. Naast UMG stonden de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML bij de dalers in de AEX, met verliezen tot 1,1 procent.
Chipbedrijven
Ook elders in Europa stonden de chipbedrijven onder druk door een tegenvallend kwartaalbericht van Broadcom. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten vielen tegen. Broadcom is na Nvidia de op een na grootste Amerikaanse chipfabrikant qua marktwaarde en koerst af op een flink openingsverlies op Wall Street.
De MidKap klom 0,5 procent tot 1085,35 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De Amerikaanse president Donald Trump suggereerde dat er mogelijk dit weekend vooruitgang zou kunnen worden geboekt in de onderhandelingen met Iran. Ook meldden de VS dat Israël en Libanon een staakt-het-vuren zijn overeengekomen als Hezbollah ook stopt met vechten.
Koersbewegingen
Dataleverancier Wolters Kluwer was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,6 procent. ArcelorMittal steeg 1,6 procent. Kepler Cheuvreux verhoogde het koersdoel voor de staalproducent.
ING klom 1,3 procent. De bank werkt volgens de Spaanse zakenkrant Cinco Días aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
AkzoNobel won 1,1 procent na een koopadvies van Citi. De verffabrikant kelderde een dag eerder ruim 17 procent nadat de Amerikaanse en Japanse branchegenoten Sherwin-Williams en Nippon Paint hun overnamebod op AkzoNobel introkken. AkzoNobel heeft zelf aangegeven meer heil te zien in de eerder aangekondigde fusie met coatingproducent Axalta.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.
1 uur geledenREDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiële details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.
2 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.
3 uur geleden