Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) is woensdag lager geëindigd in de AEX-index op het Damrak. Het grote muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als Ariana Grande, Taylor Swift en The Weeknd, van TikTok te halen. Er is namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met de populaire filmpjesapp. De huidige overeenkomst verloopt woensdag. Het aandeel UMG sloot 1,4 procent lager.
Beleggers hadden verder oog voor het rentebesluit van de Federal Reserve. Dat wordt na het sluiten van de Europese beurshandel bekendgemaakt. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente wederom onveranderd laat. De aandacht zal echter vooral uitgaan naar de toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell. Mogelijk zal hij iets zeggen over het moment waarop de rente omlaag kan, nu de inflatie flink is afgenomen.
De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent lager op 818,21 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 899,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt noteerden minnen tot 0,4 procent.
KPN
Sterkste daler in de hoofdindex op Beursplein 5 was chipbedrijf Besi. Het aandeel eindigde 1,8 procent lager. In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD. Dat bedrijf presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, al viel de omzetverwachting voor het huidige kwartaal minder in de smaak. Ook chipbedrijven ASMI en ASML verloren, respectievelijk 0,9 procent en 0,4 procent.
KPN steeg 0,5 procent na publicatie van de resultaten. Het telecombedrijf haalde vorig jaar meer inkomsten binnen en ook de nettowinst steeg. De omzet steeg in alle segmenten en KPN voegde een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe, aldus topman Joost Farwerck. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen.
Reorganisatie
Corbion daalde in de MidKap 4,7 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan wereldwijd ongeveer tweehonderd banen te schrappen als onderdeel van een reorganisatie. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen is nog onduidelijk. Wereldwijd telt Corbion ruim 2600 werknemers, waarvan ongeveer zevenhonderd in Gorinchem en op het hoofdkantoor in Amsterdam.
De euro was 1,0849 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper en kostte 76,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 81,86 dollar.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
45 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
2 uur geleden