Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) is woensdag lager geëindigd in de AEX-index op het Damrak. Het grote muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als Ariana Grande, Taylor Swift en The Weeknd, van TikTok te halen. Er is namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met de populaire filmpjesapp. De huidige overeenkomst verloopt woensdag. Het aandeel UMG sloot 1,4 procent lager.
Beleggers hadden verder oog voor het rentebesluit van de Federal Reserve. Dat wordt na het sluiten van de Europese beurshandel bekendgemaakt. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente wederom onveranderd laat. De aandacht zal echter vooral uitgaan naar de toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell. Mogelijk zal hij iets zeggen over het moment waarop de rente omlaag kan, nu de inflatie flink is afgenomen.
De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent lager op 818,21 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 899,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt noteerden minnen tot 0,4 procent.
KPN
Sterkste daler in de hoofdindex op Beursplein 5 was chipbedrijf Besi. Het aandeel eindigde 1,8 procent lager. In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD. Dat bedrijf presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, al viel de omzetverwachting voor het huidige kwartaal minder in de smaak. Ook chipbedrijven ASMI en ASML verloren, respectievelijk 0,9 procent en 0,4 procent.
KPN steeg 0,5 procent na publicatie van de resultaten. Het telecombedrijf haalde vorig jaar meer inkomsten binnen en ook de nettowinst steeg. De omzet steeg in alle segmenten en KPN voegde een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe, aldus topman Joost Farwerck. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen.
Reorganisatie
Corbion daalde in de MidKap 4,7 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan wereldwijd ongeveer tweehonderd banen te schrappen als onderdeel van een reorganisatie. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen is nog onduidelijk. Wereldwijd telt Corbion ruim 2600 werknemers, waarvan ongeveer zevenhonderd in Gorinchem en op het hoofdkantoor in Amsterdam.
De euro was 1,0849 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper en kostte 76,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 81,86 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
5 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
8 uur geleden