Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok

Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) is woensdag lager geëindigd in de AEX-index op het Damrak. Het grote muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als Ariana Grande, Taylor Swift en The Weeknd, van TikTok te halen. Er is namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met de populaire filmpjesapp. De huidige overeenkomst verloopt woensdag. Het aandeel UMG sloot 1,4 procent lager.

Beleggers hadden verder oog voor het rentebesluit van de Federal Reserve. Dat wordt na het sluiten van de Europese beurshandel bekendgemaakt. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente wederom onveranderd laat. De aandacht zal echter vooral uitgaan naar de toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell. Mogelijk zal hij iets zeggen over het moment waarop de rente omlaag kan, nu de inflatie flink is afgenomen.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent lager op 818,21 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 899,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt noteerden minnen tot 0,4 procent.

KPN

Sterkste daler in de hoofdindex op Beursplein 5 was chipbedrijf Besi. Het aandeel eindigde 1,8 procent lager. In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD. Dat bedrijf presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, al viel de omzetverwachting voor het huidige kwartaal minder in de smaak. Ook chipbedrijven ASMI en ASML verloren, respectievelijk 0,9 procent en 0,4 procent.

KPN steeg 0,5 procent na publicatie van de resultaten. Het telecombedrijf haalde vorig jaar meer inkomsten binnen en ook de nettowinst steeg. De omzet steeg in alle segmenten en KPN voegde een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe, aldus topman Joost Farwerck. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen.

Reorganisatie

Corbion daalde in de MidKap 4,7 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan wereldwijd ongeveer tweehonderd banen te schrappen als onderdeel van een reorganisatie. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen is nog onduidelijk. Wereldwijd telt Corbion ruim 2600 werknemers, waarvan ongeveer zevenhonderd in Gorinchem en op het hoofdkantoor in Amsterdam.

De euro was 1,0849 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper en kostte 76,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 81,86 dollar.

Meer uit Financieel

Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

1 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

2 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

3 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

21 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 dag geleden