Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok

Muziekconcern UMG verliest in AEX na uitblijven licentie TikTok

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) is woensdag lager geëindigd in de AEX-index op het Damrak. Het grote muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als Ariana Grande, Taylor Swift en The Weeknd, van TikTok te halen. Er is namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met de populaire filmpjesapp. De huidige overeenkomst verloopt woensdag. Het aandeel UMG sloot 1,4 procent lager.

Beleggers hadden verder oog voor het rentebesluit van de Federal Reserve. Dat wordt na het sluiten van de Europese beurshandel bekendgemaakt. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente wederom onveranderd laat. De aandacht zal echter vooral uitgaan naar de toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell. Mogelijk zal hij iets zeggen over het moment waarop de rente omlaag kan, nu de inflatie flink is afgenomen.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent lager op 818,21 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 899,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt noteerden minnen tot 0,4 procent.

KPN

Sterkste daler in de hoofdindex op Beursplein 5 was chipbedrijf Besi. Het aandeel eindigde 1,8 procent lager. In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD. Dat bedrijf presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, al viel de omzetverwachting voor het huidige kwartaal minder in de smaak. Ook chipbedrijven ASMI en ASML verloren, respectievelijk 0,9 procent en 0,4 procent.

KPN steeg 0,5 procent na publicatie van de resultaten. Het telecombedrijf haalde vorig jaar meer inkomsten binnen en ook de nettowinst steeg. De omzet steeg in alle segmenten en KPN voegde een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe, aldus topman Joost Farwerck. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen.

Reorganisatie

Corbion daalde in de MidKap 4,7 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan wereldwijd ongeveer tweehonderd banen te schrappen als onderdeel van een reorganisatie. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen is nog onduidelijk. Wereldwijd telt Corbion ruim 2600 werknemers, waarvan ongeveer zevenhonderd in Gorinchem en op het hoofdkantoor in Amsterdam.

De euro was 1,0849 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper en kostte 76,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 81,86 dollar.

Meer uit Financieel

Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

27 minuten geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

1 uur geleden
AEX-index stijgt naar nieuw record door sterk dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.

3 uur geleden
Disney verdient meer aan streamingdienst en pretparken

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.

3 uur geleden
Olieprijzen dalen fors door hoop op doorbraak in deal VS met Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.

4 uur geleden
ACM: makkelijker voor consument om telecomabonnement op te zeggen

DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.

4 uur geleden