Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG onderaan in AEX, KPN licht hoger

Muziekconcern UMG onderaan in AEX, KPN licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was woensdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt. Het aandeel verloor 1,4 procent.

KPN won 0,6 procent na publicatie van de resultaten. Het telecomconcern zag de omzet in 2023 licht stijgen. De nettowinst klom met 10 procent. Volgens topman Joost Farwerck groeide de omzet in alle segmenten en voegde KPN vorig jaar een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen. Ook bevestigde het bedrijf dit jaar voor 200 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.

Beleggers verwerkten verder de resultaten van de Amerikaanse techconcerns Microsoft en Alphabet. Beide bedrijven zagen de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Bij Microsoft viel de omzetgroei van de clouddivisie echter wat tegen en bij Alphabet stelden de advertentie-inkomsten van Google teleur.

Federal Reserve

Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel wordt bekengemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd, nu de inflatie flink is afgekoeld.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 821,14 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 899,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs won 0,1 procent.

Chips

In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van AMD. De Amerikaanse chipproducent presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Chipbedrijf Besi zakte 1,2 procent. ASMI en ASML verloren tot 0,6 procent.

In de MidKap zakte Corbion 1,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met nieuwe groeidoelen voor 2024 en 2025.

De euro was 1,0810 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 77,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 82,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

48 minuten geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

1 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

1 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

2 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

4 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

7 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

17 uur geleden