Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG onderaan in AEX, KPN licht hoger

Muziekconcern UMG onderaan in AEX, KPN licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was woensdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt. Het aandeel verloor 1,4 procent.

KPN won 0,6 procent na publicatie van de resultaten. Het telecomconcern zag de omzet in 2023 licht stijgen. De nettowinst klom met 10 procent. Volgens topman Joost Farwerck groeide de omzet in alle segmenten en voegde KPN vorig jaar een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen. Ook bevestigde het bedrijf dit jaar voor 200 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.

Beleggers verwerkten verder de resultaten van de Amerikaanse techconcerns Microsoft en Alphabet. Beide bedrijven zagen de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Bij Microsoft viel de omzetgroei van de clouddivisie echter wat tegen en bij Alphabet stelden de advertentie-inkomsten van Google teleur.

Federal Reserve

Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel wordt bekengemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd, nu de inflatie flink is afgekoeld.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 821,14 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 899,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs won 0,1 procent.

Chips

In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van AMD. De Amerikaanse chipproducent presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Chipbedrijf Besi zakte 1,2 procent. ASMI en ASML verloren tot 0,6 procent.

In de MidKap zakte Corbion 1,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met nieuwe groeidoelen voor 2024 en 2025.

De euro was 1,0810 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 77,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 82,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

3 uur geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

6 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

6 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

6 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

8 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

8 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

10 uur geleden