Muziekconcern UMG koploper in licht hogere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB gaat dan waarschijnlijk de rente verder verlagen. Muziekconcern Universal Music Group (UMG) nam de koppositie in bij de hoofdfondsen op het Damrak. Bij de kleinere fondsen deed biotechnoloog Pharming het goed.
De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 896,14 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 868,14 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren plussen tot 0,4 procent op de koersenborden te zien.
UMG, dat bekende popsterren als Taylor Swift, Ariana Grande, Lady Gaga, The Weeknd en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 3 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan Chase verhoogde het koersdoel voor UMG en herhaalde het koopadvies. Grootste daler in de hoofdindex was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1 procent.
InPost en Signify
In de MidKap waren postkluisjesaanbieder InPost en verlichtingsbedrijf Signify de sterkste stijgers met winsten van 1,6 procent. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 2,7 procent.
Pharming werd ruim 5 procent hoger gezet. De biotechnoloog meldde positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van vier tot elf jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem.
Inditex en About You
In Madrid zakte Inditex 6,5 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. De winst en de verkopen vielen echter lager uit dan beleggers en analisten hadden verwacht.
About You werd ruim 65 procent meer waard in Frankfurt. Kledingwebshop Zalando (plus 1,6 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor ongeveer 1,2 miljard euro. Reisorganisatie TUI won 3,3 procent op de Duitse beurs na bekendmaking van resultaten.
Euro en olie
De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,03 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 73,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van vakbond FNV overweegt naar de Hoge Raad of het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Dit meldt voorzitter Ger Moeken, nadat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam dinsdag had geoordeeld dat de tijdelijke toezichthouders van de grootste vakbond van Nederland eenmalig de statuten van FNV mogen wijzigen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
4 uur geleden