Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG koploper in licht hogere AEX-index

Muziekconcern UMG koploper in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB gaat dan waarschijnlijk de rente verder verlagen. Muziekconcern Universal Music Group (UMG) nam de koppositie in bij de hoofdfondsen op het Damrak. Bij de kleinere fondsen deed biotechnoloog Pharming het goed.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 896,14 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 868,14 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren plussen tot 0,4 procent op de koersenborden te zien.

UMG, dat bekende popsterren als Taylor Swift, Ariana Grande, Lady Gaga, The Weeknd en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 3 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan Chase verhoogde het koersdoel voor UMG en herhaalde het koopadvies. Grootste daler in de hoofdindex was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1 procent.

InPost en Signify

In de MidKap waren postkluisjesaanbieder InPost en verlichtingsbedrijf Signify de sterkste stijgers met winsten van 1,6 procent. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 2,7 procent.

Pharming werd ruim 5 procent hoger gezet. De biotechnoloog meldde positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van vier tot elf jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem.

Inditex en About You

In Madrid zakte Inditex 6,5 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. De winst en de verkopen vielen echter lager uit dan beleggers en analisten hadden verwacht.

About You werd ruim 65 procent meer waard in Frankfurt. Kledingwebshop Zalando (plus 1,6 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor ongeveer 1,2 miljard euro. Reisorganisatie TUI won 3,3 procent op de Duitse beurs na bekendmaking van resultaten.

Euro en olie

De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,03 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 73,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

42 minuten geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

1 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

2 uur geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

3 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

3 uur geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

3 uur geleden