Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern UMG koploper in licht hogere AEX-index

Muziekconcern UMG koploper in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB gaat dan waarschijnlijk de rente verder verlagen. Muziekconcern Universal Music Group (UMG) nam de koppositie in bij de hoofdfondsen op het Damrak. Bij de kleinere fondsen deed biotechnoloog Pharming het goed.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 896,14 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 868,14 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren plussen tot 0,4 procent op de koersenborden te zien.

UMG, dat bekende popsterren als Taylor Swift, Ariana Grande, Lady Gaga, The Weeknd en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 3 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan Chase verhoogde het koersdoel voor UMG en herhaalde het koopadvies. Grootste daler in de hoofdindex was zorgtechnologiebedrijf Philips met een min van 1 procent.

InPost en Signify

In de MidKap waren postkluisjesaanbieder InPost en verlichtingsbedrijf Signify de sterkste stijgers met winsten van 1,6 procent. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 2,7 procent.

Pharming werd ruim 5 procent hoger gezet. De biotechnoloog meldde positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van vier tot elf jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem.

Inditex en About You

In Madrid zakte Inditex 6,5 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. De winst en de verkopen vielen echter lager uit dan beleggers en analisten hadden verwacht.

About You werd ruim 65 procent meer waard in Frankfurt. Kledingwebshop Zalando (plus 1,6 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor ongeveer 1,2 miljard euro. Reisorganisatie TUI won 3,3 procent op de Duitse beurs na bekendmaking van resultaten.

Euro en olie

De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 70,03 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 73,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

1 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

2 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

2 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

2 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

3 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

3 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

4 uur geleden