Muziekconcern UMG bij stijgers in hogere AEX na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish profiteerde van een koopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane en steeg 1,8 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wisten overwegend snel te herstellen van kleine openingsverliezen.
Beleggers verwerkten de resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia. De belangrijkste leverancier van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld behaalde afgelopen kwartaal opnieuw sterke resultaten. Beleggers lijken de cijfers echter aan te grijpen om wat winst te nemen in Nvidia, dat in korte tijd is uitgegroeid tot een van de waardevolste bedrijven ter wereld. Het aandeel Nvidia koerst af op een stevig openingsverlies op Wall Street en ook in Azië gingen de chipbedrijven overwegend omlaag. In Amsterdam wonnen ASMI en ASML echter ruim 1 procent, terwijl Besi 0,4 procent verloor.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 914,92 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 899,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
Speciaalchemiebedrijf
Dsm-firmenich steeg 1,5 procent. Analisten van Deutsche Bank verhoogden het koersdoel en handhaafden het koopadvies voor het voedings- en gezondheidsbedrijf.
In de MidKap profiteerde Corbion van een positief analistenrapport. Het speciaalchemiebedrijf werd door kenners van de Britse bank Barclays op de kooplijst gezet en steeg dik 4 procent. Ook biotechnoloog Galapagos (plus 1,7 procent) wist de koerswinsten van eerder deze week verder uit te breiden.
Azerion
Bij de kleinere bedrijven kwam Azerion nog met cijfers. Het spelletjesbedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal flink stijgen en handhaafde de groeiverwachting voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt en stuurden het aandeel dik 7 procent omlaag.
De euro was 1,1128 dollar waard, tegen 1,1127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 74,56 dollar. De prijs van Brentolie klom een fractie tot 78,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden