
Muziekconcern UMG aan kop in hogere AEX-index na nieuwe doelen
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish gaf voorafgaand aan een beleggersdag in Londen nieuwe doelstellingen af voor de komende jaren. Zo streeft het bedrijf naar een omzetgroei van meer dan 7 procent en een winstgroei van ruim 10 procent in 2028. Het aandeel werd daarop 2,6 procent hoger gezet.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 900,15 punten, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De MidKap klom 0,6 procent tot 893,54 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,8 procent.
Naast de plannen die het nieuwe kabinet op Prinsjesdag zal ontvouwen, letten beleggers in Amsterdam vooral op de Amerikaanse centrale bank die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen is de afgelopen dagen toegenomen, na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.
Zorgtechnologiebedrijf Philips en verffabrikant AkzoNobel stonden ook in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich en de chipmachinemaker ASML waren de enige dalers, met minnen tot 0,6 procent.
In de MidKap zakte CTP 1,2 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes wil met de verkoop van nieuwe aandelen 300 miljoen euro ophalen. De aandelen worden verkocht voor 16 euro per stuk aan institutionele investeerders. De verkoopprijs ligt 3,5 procent onder de slotkoers van maandag.
Bij de kleinere bedrijven steeg Fastned dik 8 procent. Het snellaadbedrijf is aangewezen als de voorkeursbieder van Places for London om het openbare laadnetwerk van Londen uit te breiden. Onder de deal zal Fastned een joint venture vormen met het vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen.
BP won 0,6 procent in Londen. Het Britse olie- en gasconcern wil zijn windenergieactiviteiten op het Amerikaanse vasteland verkopen.
De euro was 1,1122 dollar waard, tegen 1,1120 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 70,53 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,01 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
15 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
50 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump beëindigt alle handelsbesprekingen met Canada als vergelding voor de belasting op digitale diensten van het land. Ook dreigde Trump binnen een week een nieuw importtarief voor Canada in te voeren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Sven Sauvé van RTL Nederland is heel blij met de goedkeuring voor de overname van RTL Nederland door DPG Media. Daar is lang op gewacht en het overnameproces was zorgvuldig en gedegen. Dat zei Sauvé in de talkshow Humberto. Eerder op de dag gaf toezichthouder ACM groen licht voor de overname van 1,1 miljard euro onder strenge voorwaarden, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq nieuw recordstanden bereikten. De hoofdgraadmeters op Wall Street gaven eerder op de dag wel wat van de koerswinsten prijs na het nieuws dat president Donald Trump per direct de handelsgesprekken met Canada stopt. Later trokken de indices weer aan.
13 uur geleden