Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp

Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp

HILVERSUM (ANP/RTR) - Platenconcern Universal Music Group (UMG) heeft de muziek van sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles voortaan ook gelicenseerd voor gebruik op WhatsApp. Daarover heeft het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf een deal gesloten met Meta Platforms, de eigenaar van Facebook, Instagram en ook WhatsApp. Voor het eerst is dat laatste platform nu ook in de samenwerking meegenomen.

Volgens UMG opent de overeenkomst nieuwe kansen voor aangesloten artiesten op Meta's platforms, zonder verder op alle technische mogelijkheden voor muziek op sociale media in te gaan. De onderneming was in 2017 naar eigen zeggen het eerste grote muziekbedrijf dat een licentiedeal aanging met het Amerikaanse concern van topman Mark Zuckerberg.

Het is een opsteker dat het is gelukt een nieuwe, uitgebreidere deal te sluiten. Eerder dit jaar verdween de muziek van de sterren van UMG nog maandenlang van TikTok, omdat de partijen er toen niet uitkwamen. Volgens UMG weigerde TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, aanvankelijk een eerlijke prijs te betalen voor de muziekrechten.

Beleggers houden UMG de laatste tijd scherp in de gaten. Vorige maand verloor het bedrijf in een dag nog bijna een kwart aan beurswaarde. Dat kwam doordat de financiële markten flink schrokken van resultaten die UMG naar buiten had gebracht. De inkomsten uit abonnementen en streamingdiensten vielen daarin flink tegen.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

3 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

5 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

7 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

8 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

8 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

9 uur geleden