Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp

Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp

HILVERSUM (ANP/RTR) - Platenconcern Universal Music Group (UMG) heeft de muziek van sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles voortaan ook gelicenseerd voor gebruik op WhatsApp. Daarover heeft het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf een deal gesloten met Meta Platforms, de eigenaar van Facebook, Instagram en ook WhatsApp. Voor het eerst is dat laatste platform nu ook in de samenwerking meegenomen.

Volgens UMG opent de overeenkomst nieuwe kansen voor aangesloten artiesten op Meta's platforms, zonder verder op alle technische mogelijkheden voor muziek op sociale media in te gaan. De onderneming was in 2017 naar eigen zeggen het eerste grote muziekbedrijf dat een licentiedeal aanging met het Amerikaanse concern van topman Mark Zuckerberg.

Het is een opsteker dat het is gelukt een nieuwe, uitgebreidere deal te sluiten. Eerder dit jaar verdween de muziek van de sterren van UMG nog maandenlang van TikTok, omdat de partijen er toen niet uitkwamen. Volgens UMG weigerde TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, aanvankelijk een eerlijke prijs te betalen voor de muziekrechten.

Beleggers houden UMG de laatste tijd scherp in de gaten. Vorige maand verloor het bedrijf in een dag nog bijna een kwart aan beurswaarde. Dat kwam doordat de financiƫle markten flink schrokken van resultaten die UMG naar buiten had gebracht. De inkomsten uit abonnementen en streamingdiensten vielen daarin flink tegen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

2 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

4 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

4 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

6 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

7 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

8 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden