Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp
HILVERSUM (ANP/RTR) - Platenconcern Universal Music Group (UMG) heeft de muziek van sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles voortaan ook gelicenseerd voor gebruik op WhatsApp. Daarover heeft het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf een deal gesloten met Meta Platforms, de eigenaar van Facebook, Instagram en ook WhatsApp. Voor het eerst is dat laatste platform nu ook in de samenwerking meegenomen.
Volgens UMG opent de overeenkomst nieuwe kansen voor aangesloten artiesten op Meta's platforms, zonder verder op alle technische mogelijkheden voor muziek op sociale media in te gaan. De onderneming was in 2017 naar eigen zeggen het eerste grote muziekbedrijf dat een licentiedeal aanging met het Amerikaanse concern van topman Mark Zuckerberg.
Het is een opsteker dat het is gelukt een nieuwe, uitgebreidere deal te sluiten. Eerder dit jaar verdween de muziek van de sterren van UMG nog maandenlang van TikTok, omdat de partijen er toen niet uitkwamen. Volgens UMG weigerde TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, aanvankelijk een eerlijke prijs te betalen voor de muziekrechten.
Beleggers houden UMG de laatste tijd scherp in de gaten. Vorige maand verloor het bedrijf in een dag nog bijna een kwart aan beurswaarde. Dat kwam doordat de financiële markten flink schrokken van resultaten die UMG naar buiten had gebracht. De inkomsten uit abonnementen en streamingdiensten vielen daarin flink tegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
12 uur geleden