Muziekconcern Taylor Swift sluit deal over licentie voor WhatsApp
HILVERSUM (ANP/RTR) - Platenconcern Universal Music Group (UMG) heeft de muziek van sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles voortaan ook gelicenseerd voor gebruik op WhatsApp. Daarover heeft het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf een deal gesloten met Meta Platforms, de eigenaar van Facebook, Instagram en ook WhatsApp. Voor het eerst is dat laatste platform nu ook in de samenwerking meegenomen.
Volgens UMG opent de overeenkomst nieuwe kansen voor aangesloten artiesten op Meta's platforms, zonder verder op alle technische mogelijkheden voor muziek op sociale media in te gaan. De onderneming was in 2017 naar eigen zeggen het eerste grote muziekbedrijf dat een licentiedeal aanging met het Amerikaanse concern van topman Mark Zuckerberg.
Het is een opsteker dat het is gelukt een nieuwe, uitgebreidere deal te sluiten. Eerder dit jaar verdween de muziek van de sterren van UMG nog maandenlang van TikTok, omdat de partijen er toen niet uitkwamen. Volgens UMG weigerde TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, aanvankelijk een eerlijke prijs te betalen voor de muziekrechten.
Beleggers houden UMG de laatste tijd scherp in de gaten. Vorige maand verloor het bedrijf in een dag nog bijna een kwart aan beurswaarde. Dat kwam doordat de financiële markten flink schrokken van resultaten die UMG naar buiten had gebracht. De inkomsten uit abonnementen en streamingdiensten vielen daarin flink tegen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
19 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geleden