Muziek Pink Floyd niet meer beschikbaar in Rusland
LONDEN (ANP) - Een deel van de muziek van Pink Floyd is niet meer beschikbaar op digitale muziekplatformen in Rusland en Belarus. De band heeft dat besloten naar aanleiding van de Russische invasie in Oekraïne. Ook alle solowerken van zanger David Gilmour zijn verwijderd.
Pink Floyd wil de oorlog in Oekraïne "krachtig veroordelen", zo staat in een korte verklaring op sociale media.
Voormalig basgitarist Roger Waters liet eerder deze week al weten "te walgen" van de oorlog. Hij noemde het handelen van de Russische president Vladimir Poetin in een reactie op een open brief van een fan uit Oekraïne "de daad van een gangster" en riep op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren.
Pink Floyd is onder meer bekend van het album The Wall uit 1979. De plaat werd een van de bestverkochte albums ooit. Nadat de Berlijnse Muur was gevallen in 1989 gaf Waters een show in Berlijn met The Wall als thema.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".
26 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.
38 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
40 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
44 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
2 uur geleden