'Muurligger' Messi na 1e PSG-treffer: ik wilde heel graag scoren
PARIJS (ANP) - Voor Lionel Messi was zijn 121e treffer in de Champions League extra speciaal. Het was zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club Paris Saint-Germain, dat in eigen stadion met 2-0 won van Manchester City. De Argentijnse sterspeler knalde in de 74e minuut fraai raak na een combinatie met Kylian Mbappé.
"Het is waar dat ik heel graag wilde scoren", sprak Messi (34) na afloop opgelucht. "Ik heb de laatste tijd niet veel wedstrijden gespeeld en dit duel was pas mijn tweede in het Parc des Princes. Ik begin langzaam een beetje te wennen hier en word steeds meer onderdeel van het team."
Messi, net hersteld van een blessure, erkende dat het samenspel met Neymar en Mbappé in de 'droomvoorhoede' nog voor verbetering vatbaar is. "We gaan elkaar steeds beter leren kennen en daardoor gaan we ook beter samenspelen. Ik weet zeker dat we gezamenlijk nog sterker zullen worden. Ook als team moeten we nog groeien. Maar dit was een belangrijke overwinning tegen een grote concurrent. Hier kunnen we verder mee."
Messi ontpopte zich in de extra tijd nog als een echte teamspeler door, tot veler verbazing, bij een vrije trap van Manchester City als 'muurligger' te fungeren. "Dit kan toch niet"?, vroeg oud-voetballer Jan van Halst zich in de studio van Ziggo Sport vertwijfeld af. "Hij is een God, beter dan wie ook. En muurliggen is echt een beetje vernederend. Dat is meer iets voor een hardwerkende middenvelder, dan maakt het niet zoveel uit als hij de bal een keer tegen zijn kop krijgt. Maar Messi? Ik schrok ervan en werd er ook stil van."
De muurligger is een betrekkelijk nieuw fenomeen in het voetbal waarbij een speler bij een vrije trap ruggelings achter de verdedigingsmuur van zijn ploeg gaat liggen om een eventuele schuiver te kunnen blokkeren met zijn lichaam.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
15 uur geleden