Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen Tesla

Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen Tesla

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen door de fabrikant van elektrische auto's. Dat heeft Musk gezegd in een onlinegesprek met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol, aldus het presidentiële kantoor.

Musk zou met Yoon hebben gesproken over zijn plannen voor de bouw van een nieuwe grote fabriek van Tesla in Azië. Het bedrijf heeft al een grote fabriek in de Chinese miljoenenstad Shanghai. Ook zou Musk bereid zijn om te investeren in laadinfrastructuur voor elektrische auto's in Zuid-Korea en de samenwerking met Zuid-Koreaanse toeleveranciers te vergroten. Volgens het kantoor van Yoon zou Musk de aankoop van onderdelen uit het land met minstens 10 miljard dollar willen vergroten in 2023. Tesla neemt al veel producten uit Zuid-Korea af, waaronder batterijen van het bedrijf LG Energy Solution.

Ook andere landen in Azië hengelen naar investeringen door Tesla. De Indonesische president Joko Widodo zei in augustus nog dat hij graag ziet dat Tesla een fabriek voor auto's in zijn land bouwt. Indonesië is al een belangrijke leverancier van nikkel voor gebruik in batterijen voor elektrische auto's.

Meer uit Financieel

Accountantsbureau BDO krijgt boete van AFM om fraude bij examens

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.

10 minuten geleden
ACM: mobiel dataverbruik Nederland naar nieuw recordniveau

DEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.

1 uur geleden
Eigenaar huisdier vaker te duur uit bij dierenarts, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger in afwachting rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.

1 uur geleden
KPMG niet meer onder verscherpt toezicht van AFM om examenfraude

AMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.

2 uur geleden
UWV: komende jaren grotere arbeidskrapte in techniek en transport

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.

2 uur geleden
ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

2 uur geleden