Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen Tesla

Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen Tesla

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk ziet Zuid-Korea als topkandidaat voor investeringen door de fabrikant van elektrische auto's. Dat heeft Musk gezegd in een onlinegesprek met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol, aldus het presidentiële kantoor.

Musk zou met Yoon hebben gesproken over zijn plannen voor de bouw van een nieuwe grote fabriek van Tesla in Azië. Het bedrijf heeft al een grote fabriek in de Chinese miljoenenstad Shanghai. Ook zou Musk bereid zijn om te investeren in laadinfrastructuur voor elektrische auto's in Zuid-Korea en de samenwerking met Zuid-Koreaanse toeleveranciers te vergroten. Volgens het kantoor van Yoon zou Musk de aankoop van onderdelen uit het land met minstens 10 miljard dollar willen vergroten in 2023. Tesla neemt al veel producten uit Zuid-Korea af, waaronder batterijen van het bedrijf LG Energy Solution.

Ook andere landen in Azië hengelen naar investeringen door Tesla. De Indonesische president Joko Widodo zei in augustus nog dat hij graag ziet dat Tesla een fabriek voor auto's in zijn land bouwt. Indonesië is al een belangrijke leverancier van nikkel voor gebruik in batterijen voor elektrische auto's.

Meer uit Financieel

Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

10 minuten geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

10 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

10 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

11 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

11 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

12 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

13 uur geleden