Musk wint zaak over ontslagvergoedingen ontslagen X-personeel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk heeft een rechtszaak gewonnen die tegen hem was aangespannen om het ontslag van duizenden werknemers bij zijn socialemediaplatform X. De klagers beweerden nog geld te moeten krijgen van Musk, maar een rechter in San Francisco heeft hun claims van de hand gewezen.
Volgens de aanklacht waren X, voorheen bekend als Twitter, en Musk nog minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd aan ongeveer 6000 werknemers. Zij waren ontslagen nadat de miljardair de berichtendienst in oktober 2022 voor 44 miljard dollar had overgenomen.
In de zaak verwezen de ontslagen werknemers naar de Employee Retirement Income Security Act. In die wet staan regels voor uitkeringen die bedrijven moeten bieden bij ontslagen. In dit geval zouden werknemers slechts een ontslagvergoeding hebben gekregen die gelijk was aan één maandsalaris.
Teleurstelling
Maar volgens de rechter gaat het argument van de klagers niet op. Dit komt omdat het bedrijf na de overname door Musk al aan werknemers had medegedeeld dat ontslagen werknemers slechts beperkte compensatie zouden krijgen. Daardoor konden de werknemers zich niet beroepen op de Employee Retirement Income Security Act.
De zaak betreft een van de vele beschuldigingen waarin Musk wordt verweten beloften aan voormalige Twitter-werknemers niet na te komen. De advocaat van een van de gedupeerden laat via een woordvoerster weten teleurgesteld te zijn. Er wordt nog gekeken of er nieuwe juridische stappen mogelijk zijn. Advocaten van Musk en X reageerden niet onmiddellijk op verzoeken om commentaar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
11 uur geleden