Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wint zaak over ontslagvergoedingen ontslagen X-personeel

Musk wint zaak over ontslagvergoedingen ontslagen X-personeel

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk heeft een rechtszaak gewonnen die tegen hem was aangespannen om het ontslag van duizenden werknemers bij zijn socialemediaplatform X. De klagers beweerden nog geld te moeten krijgen van Musk, maar een rechter in San Francisco heeft hun claims van de hand gewezen.

Volgens de aanklacht waren X, voorheen bekend als Twitter, en Musk nog minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd aan ongeveer 6000 werknemers. Zij waren ontslagen nadat de miljardair de berichtendienst in oktober 2022 voor 44 miljard dollar had overgenomen.

In de zaak verwezen de ontslagen werknemers naar de Employee Retirement Income Security Act. In die wet staan regels voor uitkeringen die bedrijven moeten bieden bij ontslagen. In dit geval zouden werknemers slechts een ontslagvergoeding hebben gekregen die gelijk was aan één maandsalaris.

Teleurstelling

Maar volgens de rechter gaat het argument van de klagers niet op. Dit komt omdat het bedrijf na de overname door Musk al aan werknemers had medegedeeld dat ontslagen werknemers slechts beperkte compensatie zouden krijgen. Daardoor konden de werknemers zich niet beroepen op de Employee Retirement Income Security Act.

De zaak betreft een van de vele beschuldigingen waarin Musk wordt verweten beloften aan voormalige Twitter-werknemers niet na te komen. De advocaat van een van de gedupeerden laat via een woordvoerster weten teleurgesteld te zijn. Er wordt nog gekeken of er nieuwe juridische stappen mogelijk zijn. Advocaten van Musk en X reageerden niet onmiddellijk op verzoeken om commentaar.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

1 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

4 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

8 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden