Musk wint rechtszaak over omstreden tweet uit 2018
NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaans federaal hof van beroep heeft bepaald dat Elon Musk in 2018 niet in strijd met de Amerikaanse wetgeving handelde met zijn tweet waarin hij aangaf dat werknemers van Tesla hun aandelenopties zouden verliezen als ze zich bij een vakbond zouden aansluiten. Deze uitspraak betekent een overwinning voor de miljardair in een van de vele juridische zaken rond zijn opmerkingen op sociale media.
Het hof stelt dat de tweet van de topman van Tesla de rechten van zijn werknemers niet schendt. Dit oordeel maakt een eerdere beslissing van een driekoppig panel van dezelfde rechtbank, ongedaan. Dat panel had hem vorig jaar opgedragen de tweet te verwijderen. In de bewuste tweet schreef Musk: "Waarom zou je contributie aan de vakbond betalen en zonder reden je aandelenopties opgeven".
"Wij oordelen dat de tweets van Musk grondwettelijk beschermde uitingen zijn en niet vallen onder de categorieën van niet-beschermde communicatie, zoals obsceniteit en meineed", aldus het hof in zijn uitspraak.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
17 uur geleden