Musk wint rechtszaak over omstreden tweet uit 2018
NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaans federaal hof van beroep heeft bepaald dat Elon Musk in 2018 niet in strijd met de Amerikaanse wetgeving handelde met zijn tweet waarin hij aangaf dat werknemers van Tesla hun aandelenopties zouden verliezen als ze zich bij een vakbond zouden aansluiten. Deze uitspraak betekent een overwinning voor de miljardair in een van de vele juridische zaken rond zijn opmerkingen op sociale media.
Het hof stelt dat de tweet van de topman van Tesla de rechten van zijn werknemers niet schendt. Dit oordeel maakt een eerdere beslissing van een driekoppig panel van dezelfde rechtbank, ongedaan. Dat panel had hem vorig jaar opgedragen de tweet te verwijderen. In de bewuste tweet schreef Musk: "Waarom zou je contributie aan de vakbond betalen en zonder reden je aandelenopties opgeven".
"Wij oordelen dat de tweets van Musk grondwettelijk beschermde uitingen zijn en niet vallen onder de categorieën van niet-beschermde communicatie, zoals obsceniteit en meineed", aldus het hof in zijn uitspraak.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
6 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
11 uur geleden