Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wint rechtszaak over omstreden tweet uit 2018

Musk wint rechtszaak over omstreden tweet uit 2018

NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaans federaal hof van beroep heeft bepaald dat Elon Musk in 2018 niet in strijd met de Amerikaanse wetgeving handelde met zijn tweet waarin hij aangaf dat werknemers van Tesla hun aandelenopties zouden verliezen als ze zich bij een vakbond zouden aansluiten. Deze uitspraak betekent een overwinning voor de miljardair in een van de vele juridische zaken rond zijn opmerkingen op sociale media.

Het hof stelt dat de tweet van de topman van Tesla de rechten van zijn werknemers niet schendt. Dit oordeel maakt een eerdere beslissing van een driekoppig panel van dezelfde rechtbank, ongedaan. Dat panel had hem vorig jaar opgedragen de tweet te verwijderen. In de bewuste tweet schreef Musk: "Waarom zou je contributie aan de vakbond betalen en zonder reden je aandelenopties opgeven".

"Wij oordelen dat de tweets van Musk grondwettelijk beschermde uitingen zijn en niet vallen onder de categorieën van niet-beschermde communicatie, zoals obsceniteit en meineed", aldus het hof in zijn uitspraak.

Meer uit Financieel

Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

37 minuten geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

43 minuten geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

2 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

2 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

3 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

4 uur geleden