Musk wint lasterzaak over pedo-bericht
LOS ANGELES (ANP) - Tesla-topman Elon Musk heeft de lasterzaak tegen hem over een Twitterbericht gewonnen. De achtkoppige jury van de rechtbank in Los Angeles sprak hem vrij.
De zaak was aangespannen door de Britse duiker Vernon Unsworth die een belangrijke rol speelde bij de redding van een groep kinderen uit een grot in Thailand. De autobaas maakte Unsworth eerder dit jaar uit voor pedofiel. Tijdens het vier dagen durende proces zei Musk dat hij dat niet letterlijk had bedoeld. De Brit eiste een schadevergoeding van 190 miljoen dollar van de Tesla-topman.
Tijdens de reddingsoperatie van de groep kinderen in 2018 had Musk een kleine duikboot aangeboden om te helpen. Unsworth noemde dat tegen CNN een "pr-stunt" en zei dat Musk zijn duikboot "kon steken waar het pijn doet". Twee dagen later haalde Musk uit naar Unsworth. Hij noemde hem een "pedo guy". Later maakte Musk Unsworth ook uit voor kinderverkrachter.
Meer uit Buitenland
NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
5 uur geleden