Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson
LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Miljardair Elon Musk heeft aangedrongen op de vrijlating van Tommy Robinson, een van de bekendste uiterst rechtse activisten van het Verenigd Koninkrijk. "Free Tommy Robinson!", schreef hij op zijn berichtensite X. In Nederland nam PVV-leider Geert Wilders die oproep over.
Anti-islamactivist Robinson, die eigenlijk Stephen Yaxley-Lennon heet, zit een gevangenisstraf van achttien maanden uit voor het negeren van een rechterlijke uitspraak na een smaadzaak. Musk, de rijkste man ter wereld, beweerde dat Robinson in "eenzame opsluiting" zit voor het vertellen van de waarheid. Hij haalde in een reeks berichten ook uit naar de huidige Britse premier, Keir Starmer van het linkse Labour.
Techondernemer Musk staat bekend als bondgenoot van aankomend Amerikaans president Donald Trump, wiens campagne hij financieel steunde. Hij mengt zich ook in discussies over Europese politiek en heeft steun uitgesproken voor de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD). Duitse politici reageerden daar geërgerd op. Musk heeft ook de Britse anti-immigratiepoliticus Nigel Farage ontmoet en steun uitgesproken voor zijn partij Reform UK.
Meer uit Buitenland
ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
7 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
13 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
14 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
14 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
17 uur geleden