Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson
LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Miljardair Elon Musk heeft aangedrongen op de vrijlating van Tommy Robinson, een van de bekendste uiterst rechtse activisten van het Verenigd Koninkrijk. "Free Tommy Robinson!", schreef hij op zijn berichtensite X. In Nederland nam PVV-leider Geert Wilders die oproep over.
Anti-islamactivist Robinson, die eigenlijk Stephen Yaxley-Lennon heet, zit een gevangenisstraf van achttien maanden uit voor het negeren van een rechterlijke uitspraak na een smaadzaak. Musk, de rijkste man ter wereld, beweerde dat Robinson in "eenzame opsluiting" zit voor het vertellen van de waarheid. Hij haalde in een reeks berichten ook uit naar de huidige Britse premier, Keir Starmer van het linkse Labour.
Techondernemer Musk staat bekend als bondgenoot van aankomend Amerikaans president Donald Trump, wiens campagne hij financieel steunde. Hij mengt zich ook in discussies over Europese politiek en heeft steun uitgesproken voor de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD). Duitse politici reageerden daar geërgerd op. Musk heeft ook de Britse anti-immigratiepoliticus Nigel Farage ontmoet en steun uitgesproken voor zijn partij Reform UK.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
44 minuten geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
1 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
2 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
3 uur geleden