Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson
LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Miljardair Elon Musk heeft aangedrongen op de vrijlating van Tommy Robinson, een van de bekendste uiterst rechtse activisten van het Verenigd Koninkrijk. "Free Tommy Robinson!", schreef hij op zijn berichtensite X. In Nederland nam PVV-leider Geert Wilders die oproep over.
Anti-islamactivist Robinson, die eigenlijk Stephen Yaxley-Lennon heet, zit een gevangenisstraf van achttien maanden uit voor het negeren van een rechterlijke uitspraak na een smaadzaak. Musk, de rijkste man ter wereld, beweerde dat Robinson in "eenzame opsluiting" zit voor het vertellen van de waarheid. Hij haalde in een reeks berichten ook uit naar de huidige Britse premier, Keir Starmer van het linkse Labour.
Techondernemer Musk staat bekend als bondgenoot van aankomend Amerikaans president Donald Trump, wiens campagne hij financieel steunde. Hij mengt zich ook in discussies over Europese politiek en heeft steun uitgesproken voor de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD). Duitse politici reageerden daar geërgerd op. Musk heeft ook de Britse anti-immigratiepoliticus Nigel Farage ontmoet en steun uitgesproken voor zijn partij Reform UK.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
51 minuten geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
5 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
12 uur geleden