Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson
LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Miljardair Elon Musk heeft aangedrongen op de vrijlating van Tommy Robinson, een van de bekendste uiterst rechtse activisten van het Verenigd Koninkrijk. "Free Tommy Robinson!", schreef hij op zijn berichtensite X. In Nederland nam PVV-leider Geert Wilders die oproep over.
Anti-islamactivist Robinson, die eigenlijk Stephen Yaxley-Lennon heet, zit een gevangenisstraf van achttien maanden uit voor het negeren van een rechterlijke uitspraak na een smaadzaak. Musk, de rijkste man ter wereld, beweerde dat Robinson in "eenzame opsluiting" zit voor het vertellen van de waarheid. Hij haalde in een reeks berichten ook uit naar de huidige Britse premier, Keir Starmer van het linkse Labour.
Techondernemer Musk staat bekend als bondgenoot van aankomend Amerikaans president Donald Trump, wiens campagne hij financieel steunde. Hij mengt zich ook in discussies over Europese politiek en heeft steun uitgesproken voor de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD). Duitse politici reageerden daar geërgerd op. Musk heeft ook de Britse anti-immigratiepoliticus Nigel Farage ontmoet en steun uitgesproken voor zijn partij Reform UK.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
21 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.
24 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
3 uur geleden