Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson

Musk wil vrijlating uiterst rechtse activist Tommy Robinson

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Miljardair Elon Musk heeft aangedrongen op de vrijlating van Tommy Robinson, een van de bekendste uiterst rechtse activisten van het Verenigd Koninkrijk. "Free Tommy Robinson!", schreef hij op zijn berichtensite X. In Nederland nam PVV-leider Geert Wilders die oproep over.

Anti-islamactivist Robinson, die eigenlijk Stephen Yaxley-Lennon heet, zit een gevangenisstraf van achttien maanden uit voor het negeren van een rechterlijke uitspraak na een smaadzaak. Musk, de rijkste man ter wereld, beweerde dat Robinson in "eenzame opsluiting" zit voor het vertellen van de waarheid. Hij haalde in een reeks berichten ook uit naar de huidige Britse premier, Keir Starmer van het linkse Labour.

Techondernemer Musk staat bekend als bondgenoot van aankomend Amerikaans president Donald Trump, wiens campagne hij financieel steunde. Hij mengt zich ook in discussies over Europese politiek en heeft steun uitgesproken voor de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD). Duitse politici reageerden daar geërgerd op. Musk heeft ook de Britse anti-immigratiepoliticus Nigel Farage ontmoet en steun uitgesproken voor zijn partij Reform UK.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

59 minuten geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

2 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

6 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

9 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

10 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

10 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

11 uur geleden