Musk wil reorganisatie 'belachelijk overbemande' centrale bank VS
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk, de miljardair en baas van Tesla die vanaf januari de taak krijgt om de Amerikaanse overheid efficiënter te maken, wil dat de Amerikaanse centrale bank fors gaat bezuinigen. De Federal Reserve is volgens hem "belachelijk overbemand".
Musk schrijft dit op het socialemediaplatform X, waarvan hij de eigenaar is. Eerder nam aankomend president Donald Trump de Fed ook al op de korrel, toen hij stelde dat hij als president inspraak zou moeten hebben in het monetaire beleid en het vaststellen van rentetarieven.
Musk is een van Trumps belangrijkste adviseurs, nu die zich voorbereidt op zijn terugkeer naar het Witte Huis. Samen met ondernemer Vivek Ramaswamy zal Musk leiding geven aan het ministerie van Overheidsefficiëntie dat streeft naar een slankere, efficiëntere overheid, inclusief 2 biljoen dollar (ruim 1900 miljard euro) aan bezuinigingen.
De Federal Reserve had vorig jaar ongeveer 24.000 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
5 uur geleden