Musk wil miljarden extra voor xAI om te concurreren met ChatGPT
AUSTIN (ANP) - Elon Musk wil 3 tot 4 miljard dollar ophalen bij een investeringsronde voor xAI, zijn bedrijf op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Daarmee zou de waarde van de onderneming uitkomen op 18 miljard dollar (ruim 19 miljard euro). De bedragen betreffen voorlopige plannen en kunnen nog wijzigen, staat in documenten aan investeerders die persbureau Bloomberg in handen heeft.
XAI wil het geld inzetten om beter te kunnen concurreren met het populaire ChatGPT. In de documenten wordt uiteengezet waarom investeerders in de start-up zouden moeten investeren. Onder meer Musks succes met Tesla en SpaceX en het gebruik van de data van zijn socialmediaplatform X worden genoemd.
Musk was een van de oprichters van OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. De miljardair verliet het bedrijf in 2018 na onenigheid met de bedrijfstop. Sindsdien is de ruzie verergerd. Zo richtte Musk vorig jaar xAI op om tegenwicht te bieden aan OpenAI. Ook klaagde de miljardair onlangs OpenAI en topman Sam Altman aan omdat het bedrijf en Altman afspraken zouden schenden die waren gemaakt in de periode dat Musk betrokken was bij de oprichting van OpenAI.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.
23 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.
2 uur geleden