Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van Tesla zou een groter belang in de fabrikant van elektrische auto's willen hebben om invloed te houden op de producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), die het bedrijf ontwikkelt. De miljardair verklaarde namelijk dat hij liever AI-producten buiten Tesla zou ontwikkelen als hij geen controle over 25 procent van de stemmen binnen Tesla heeft.

Musk, de grootste aandeelhouder van Tesla met een belang van ruim 12 procent, reageerde op een bericht op X waarin hij zich afvroeg waarom hij nog een groot beloningspakket nodig zou hebben om gemotiveerd te blijven. "Ik voel me ongemakkelijk om Tesla te laten uitgroeien tot een leider op het gebied van AI en robotica zonder 25 procent stemcontrole te hebben", schreef Musk.

"Als ik 25 procent heb, betekent dit dat ik invloedrijk ben, maar kan worden teruggefloten als er twee keer zoveel aandeelhouders zijn die tegen mij stemmen. Bij 15 procent of lager is het te gemakkelijk voor dubieuze belangen om mij terzijde te kunnen schuiven", aldus Musk. Hij zei verder nog geen nieuw beloningspakket te hebben gekregen omdat Tesla nog steeds wacht op een uitspraak in een aandeelhoudersrechtszaak tegen een eerder beloningspakket van 55 miljard dollar.

Musk betoogde verder dat Tesla een verzameling is van een tiental start-ups. Het bedrijf ontwikkelt bijvoorbeeld de Optimus-robot en heeft vorige maand een video gepost waarin de verbeteringen aan het prototype worden getoond. De autofabrikant investeert ook meer dan 1 miljard dollar in het Dojo-supercomputerproject, dat de machine learning-modellen achter de zelfrijdende systemen van de EV-maker zal trainen en dat volgens analisten 500 miljard dollar aan de waarde van Tesla zou kunnen toevoegen.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

5 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

8 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

9 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

11 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

12 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

14 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

15 uur geleden