Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van Tesla zou een groter belang in de fabrikant van elektrische auto's willen hebben om invloed te houden op de producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), die het bedrijf ontwikkelt. De miljardair verklaarde namelijk dat hij liever AI-producten buiten Tesla zou ontwikkelen als hij geen controle over 25 procent van de stemmen binnen Tesla heeft.

Musk, de grootste aandeelhouder van Tesla met een belang van ruim 12 procent, reageerde op een bericht op X waarin hij zich afvroeg waarom hij nog een groot beloningspakket nodig zou hebben om gemotiveerd te blijven. "Ik voel me ongemakkelijk om Tesla te laten uitgroeien tot een leider op het gebied van AI en robotica zonder 25 procent stemcontrole te hebben", schreef Musk.

"Als ik 25 procent heb, betekent dit dat ik invloedrijk ben, maar kan worden teruggefloten als er twee keer zoveel aandeelhouders zijn die tegen mij stemmen. Bij 15 procent of lager is het te gemakkelijk voor dubieuze belangen om mij terzijde te kunnen schuiven", aldus Musk. Hij zei verder nog geen nieuw beloningspakket te hebben gekregen omdat Tesla nog steeds wacht op een uitspraak in een aandeelhoudersrechtszaak tegen een eerder beloningspakket van 55 miljard dollar.

Musk betoogde verder dat Tesla een verzameling is van een tiental start-ups. Het bedrijf ontwikkelt bijvoorbeeld de Optimus-robot en heeft vorige maand een video gepost waarin de verbeteringen aan het prototype worden getoond. De autofabrikant investeert ook meer dan 1 miljard dollar in het Dojo-supercomputerproject, dat de machine learning-modellen achter de zelfrijdende systemen van de EV-maker zal trainen en dat volgens analisten 500 miljard dollar aan de waarde van Tesla zou kunnen toevoegen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

5 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

7 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

7 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

8 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

9 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

10 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

11 uur geleden