Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van Tesla zou een groter belang in de fabrikant van elektrische auto's willen hebben om invloed te houden op de producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), die het bedrijf ontwikkelt. De miljardair verklaarde namelijk dat hij liever AI-producten buiten Tesla zou ontwikkelen als hij geen controle over 25 procent van de stemmen binnen Tesla heeft.

Musk, de grootste aandeelhouder van Tesla met een belang van ruim 12 procent, reageerde op een bericht op X waarin hij zich afvroeg waarom hij nog een groot beloningspakket nodig zou hebben om gemotiveerd te blijven. "Ik voel me ongemakkelijk om Tesla te laten uitgroeien tot een leider op het gebied van AI en robotica zonder 25 procent stemcontrole te hebben", schreef Musk.

"Als ik 25 procent heb, betekent dit dat ik invloedrijk ben, maar kan worden teruggefloten als er twee keer zoveel aandeelhouders zijn die tegen mij stemmen. Bij 15 procent of lager is het te gemakkelijk voor dubieuze belangen om mij terzijde te kunnen schuiven", aldus Musk. Hij zei verder nog geen nieuw beloningspakket te hebben gekregen omdat Tesla nog steeds wacht op een uitspraak in een aandeelhoudersrechtszaak tegen een eerder beloningspakket van 55 miljard dollar.

Musk betoogde verder dat Tesla een verzameling is van een tiental start-ups. Het bedrijf ontwikkelt bijvoorbeeld de Optimus-robot en heeft vorige maand een video gepost waarin de verbeteringen aan het prototype worden getoond. De autofabrikant investeert ook meer dan 1 miljard dollar in het Dojo-supercomputerproject, dat de machine learning-modellen achter de zelfrijdende systemen van de EV-maker zal trainen en dat volgens analisten 500 miljard dollar aan de waarde van Tesla zou kunnen toevoegen.

Meer uit Financieel

Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

10 minuten geleden
Ook Transavia rekent brandstoftoeslag om duurdere kerosine

SCHIPHOL (ANP) - Ook budgetmaatschappij Transavia rekent sinds begin deze week extra kosten vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen. Het gaat om een toeslag van 5 euro op een aantal vluchten, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf.

14 minuten geleden
Moederbedrijf Bruna verkoopt Van Ditmar Boeken

UTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.

24 minuten geleden
Aandelenbeurzen New York gaan verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Minister Heerma hoopt snel met rijksambtenaren verder te praten

DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".

2 uur geleden
Glasvezel ver weg voor half miljoen adressen, zegt Telecompaper

HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.

2 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen gekelderd door oorlog Midden-Oosten

MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.

4 uur geleden