Musk wil groter belang in Tesla om invloed te houden over AI
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van Tesla zou een groter belang in de fabrikant van elektrische auto's willen hebben om invloed te houden op de producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), die het bedrijf ontwikkelt. De miljardair verklaarde namelijk dat hij liever AI-producten buiten Tesla zou ontwikkelen als hij geen controle over 25 procent van de stemmen binnen Tesla heeft.
Musk, de grootste aandeelhouder van Tesla met een belang van ruim 12 procent, reageerde op een bericht op X waarin hij zich afvroeg waarom hij nog een groot beloningspakket nodig zou hebben om gemotiveerd te blijven. "Ik voel me ongemakkelijk om Tesla te laten uitgroeien tot een leider op het gebied van AI en robotica zonder 25 procent stemcontrole te hebben", schreef Musk.
"Als ik 25 procent heb, betekent dit dat ik invloedrijk ben, maar kan worden teruggefloten als er twee keer zoveel aandeelhouders zijn die tegen mij stemmen. Bij 15 procent of lager is het te gemakkelijk voor dubieuze belangen om mij terzijde te kunnen schuiven", aldus Musk. Hij zei verder nog geen nieuw beloningspakket te hebben gekregen omdat Tesla nog steeds wacht op een uitspraak in een aandeelhoudersrechtszaak tegen een eerder beloningspakket van 55 miljard dollar.
Musk betoogde verder dat Tesla een verzameling is van een tiental start-ups. Het bedrijf ontwikkelt bijvoorbeeld de Optimus-robot en heeft vorige maand een video gepost waarin de verbeteringen aan het prototype worden getoond. De autofabrikant investeert ook meer dan 1 miljard dollar in het Dojo-supercomputerproject, dat de machine learning-modellen achter de zelfrijdende systemen van de EV-maker zal trainen en dat volgens analisten 500 miljard dollar aan de waarde van Tesla zou kunnen toevoegen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
24 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
7 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
8 uur geleden