Musk wil bewijs nepaccounts Twitter zien voor doorgang overname
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Elon Musk gaat alleen door met zijn overname van Twitter als het socialemediaplatform zijn beweringen over het aandeel nepaccounts op de berichtendienst kan onderbouwen. De topman van autofabrikant Tesla had de overnamedeal eerder al tijdelijk in de wacht gezet omdat hij meer duidelijkheid wil over het aantal spamaccounts bij Twitter.
"Deze deal kan niet doorgaan, tenzij Twitter bewijs levert van beweringen dat minder dan 5 procent van zijn gebruikers spambots zijn", zei Musk in een tweet. Ook herhaalde hij zijn eigen lezing dat dit percentage "veel hoger" is.
Musk heeft al een akkoord met het bestuur van Twitter om het bedrijf voor 44 miljard dollar (ruim 42 miljard euro) te kopen en van de beurs te halen. Het hele overnameproces verloopt echter zeer chaotisch. Afgelopen vrijdag verklaarde Musk de deal te bevriezen vanwege de onduidelijkheid over de nepaccounts. Kort daarop liet hij weten wel vast te houden aan zijn plan om Twitter over te nemen.
Actieve gebruikers
Uit een officieel document van Twitter bleek eerder deze maand dat minder dan 5 procent van de dagelijkse gebruikers uit spamaccounts bestaat. Musk wil weten waar het bedrijf tot percentage op baseert. Het aantal actieve gebruikers is belangrijk voor de potentiële winstgevendheid omdat spambots niet reageren op advertenties.
Musk verklaarde dat zijn team "een willekeurige steekproef van 100 volgers" op Twitter zou testen om nepaccounts te identificeren. Hij koos naar eigen zeggen voor dat aantal omdat Twitter zijn berekeningen voor nepaccounts ook altijd baseert op deze steekproefgrootte. Met die laatste opmerking heeft Musk volgens Twitter bedrijfsgevoelige informatie naar buiten gebracht en de geheimhoudingsovereenkomst voor de deal geschonden.
Twitter is niet van plan iets te veranderen aan zijn afspraken met Musk over de overname van het bedrijf. In een bij beurswaakhond SEC ingediend document voor aandeelhouders zegt het bedrijf vast te houden aan de afgesproken prijs van 54,20 dollar per Twitter-aandeel. Als het aan de directie van Twitter ligt moet de deal met Musk "zo snel mogelijk" worden afgerond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
2 uur geleden