Musk: we gaan USAID sluiten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van Donald Trump is bezig om de Amerikaanse buitenlandse hulporganisatie USAID te sluiten, zei Elon Musk maandag. "Het is niet meer te repareren" zei de miljardair in een gesprek op zijn eigen medium X.
Musk voegde eraan toe dat president Trump het met hem eens is dat het gesloten moet worden. Trump zei zondag dat USAID wordt geleid door "radicale gekken".
De topman van Tesla en SpaceX is door Trump aangesteld om bezuinigingen op de overheid door te voeren. Hij deed zijn uitspraken over USAID in een gesprek, waaraan ook de voormalige Republikeinse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy en de Republikeinse senatoren Joni Ernst en Mike Lee deelnamen.
USAID heeft bijna 43 miljard dollar in beheer. Dat geld is bedoeld voor humanitaire hulp en ontwikkelingshulp over de hele wereld.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
9 uur geleden