Musk vraagt X-volgers of Tesla 5 miljard moet investeren in xAI
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk vraagt zijn volgers op het socialemediaplatform X of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in zijn kunstmatige intelligentiebedrijf xAI. De topman van de elektrische autofabrikant Tesla en eigenaar van X zei daarbij dat hij "de wateren aan het testen was" voor een mogelijke financieringsdeal.
De miljardair plaatste de vraag in één korte regel op X, kort nadat Tesla voor het vierde kwartaal op rij tegenvallende resultaten naar buiten had gebracht. Tijdens een telefonische bijeenkomst over de resultaten van Tesla werd Musk ook gevraagd naar de mogelijkheid dat het concern zou investeren in xAI of de Grok-chatbot zou integreren in Tesla-software.
"Tesla leert behoorlijk wat van xAI", zei Musk tegen Wall Street-analisten. "Het heeft ons echt geholpen bij het bevorderen van volledig zelfrijdend rijden en bij het opbouwen van het nieuwe Tesla-datacenter." Musk zei ook dat hij het idee steunde dat Tesla in xAI zou investeren als er goedkeuring van de aandeelhouders was. Hij tweette dinsdagavond zijn opiniepeiling over de kwestie.
Tegenstrijdige belangen
Musks xAI, opgericht in 2023, haalde in mei dit jaar al 6 miljard dollar op bij een financieringsronde. Met xAI wil Musk de concurrentie aangaan met het populaire ChatGPT. Musk behoorde ook tot de oprichters van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, maar verliet dat bedrijf om meningsverschillen over het gebruik van kunstmatige intelligentie. Tot de geldschieters van xAI behoren onder meer investeringsmaatschappijen en ook de Saudische prins Al-Waleed bin Talal al-Saud.
Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij beleggers en investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
4 uur geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
4 uur geleden