Musk vraagt X-volgers of Tesla 5 miljard moet investeren in xAI
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk vraagt zijn volgers op het socialemediaplatform X of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in zijn kunstmatige intelligentiebedrijf xAI. De topman van de elektrische autofabrikant Tesla en eigenaar van X zei daarbij dat hij "de wateren aan het testen was" voor een mogelijke financieringsdeal.
De miljardair plaatste de vraag in één korte regel op X, kort nadat Tesla voor het vierde kwartaal op rij tegenvallende resultaten naar buiten had gebracht. Tijdens een telefonische bijeenkomst over de resultaten van Tesla werd Musk ook gevraagd naar de mogelijkheid dat het concern zou investeren in xAI of de Grok-chatbot zou integreren in Tesla-software.
"Tesla leert behoorlijk wat van xAI", zei Musk tegen Wall Street-analisten. "Het heeft ons echt geholpen bij het bevorderen van volledig zelfrijdend rijden en bij het opbouwen van het nieuwe Tesla-datacenter." Musk zei ook dat hij het idee steunde dat Tesla in xAI zou investeren als er goedkeuring van de aandeelhouders was. Hij tweette dinsdagavond zijn opiniepeiling over de kwestie.
Tegenstrijdige belangen
Musks xAI, opgericht in 2023, haalde in mei dit jaar al 6 miljard dollar op bij een financieringsronde. Met xAI wil Musk de concurrentie aangaan met het populaire ChatGPT. Musk behoorde ook tot de oprichters van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, maar verliet dat bedrijf om meningsverschillen over het gebruik van kunstmatige intelligentie. Tot de geldschieters van xAI behoren onder meer investeringsmaatschappijen en ook de Saudische prins Al-Waleed bin Talal al-Saud.
Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij beleggers en investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
2 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
22 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geleden