Musk vraagt in poll of hij moet aftreden als baas van Twitter
SAN FRANCISCO (ANP) - Elon Musk heeft via een poll op zijn Twitter-account aan zijn volgers de vraag voorgelegd of hij moet aftreden als baas van Twitter. Hij schrijft erbij in zijn tweet: "Ik zal mij houden aan de resultaten van deze poll." In het eerst kwartier na de lancering van de poll brachten al een miljoen Twitter-gebruikers hun stem uit. In totaal kan er twaalf uur lang worden gestemd.
Sinds Musk Twitter eerder dit jaar voor 44 miljard dollar kocht krijgt hij veel kritiek. Zo schorste hij recent verschillende journalisten, werkzaam voor onder meer CNN en The New York Times. Musk stelde dat zij de veiligheid van zijn gezin in gevaar brachten door, soms indirect, over de locatie van zijn vliegtuig te schrijven. Hij herstelde de accounts nadat hij ook in dat kader een Twitter-poll had gelanceerd. Daarin vroeg hij gebruikers of hij de schorsing per direct of pas op een later moment moest opheffen. Een meerderheid van de twitteraars koos voor het eerste.
De schorsingen kwamen Twitter internationaal desalniettemin op felle kritiek te staan. VN-chef António Guterres zei bijvoorbeeld "zeer verontrust" te zijn. Reporters Without Borders (RSF), een organisatie die zich inzet voor persvrijheid, sprak van "een bedreiging voor de democratie". En ook mediaorganisaties en verschillende landen veroordeelden de stap.
Zondag kwam bovendien het nieuws naar buiten dat Twitter-gebruikers niet langer mogen linken naar hun profielen op andere sociale-mediaplatforms zoals Mastodon, Facebook en Instagram. Ook een verwijzing die geen link bevat is voortaan verboden.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.
28 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.
31 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.
7 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.
8 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.
9 uur geleden