Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk vraagt in poll of hij moet aftreden als baas van Twitter

Musk vraagt in poll of hij moet aftreden als baas van Twitter

SAN FRANCISCO (ANP) - Elon Musk heeft via een poll op zijn Twitter-account aan zijn volgers de vraag voorgelegd of hij moet aftreden als baas van Twitter. Hij schrijft erbij in zijn tweet: "Ik zal mij houden aan de resultaten van deze poll." In het eerst kwartier na de lancering van de poll brachten al een miljoen Twitter-gebruikers hun stem uit. In totaal kan er twaalf uur lang worden gestemd.

Sinds Musk Twitter eerder dit jaar voor 44 miljard dollar kocht krijgt hij veel kritiek. Zo schorste hij recent verschillende journalisten, werkzaam voor onder meer CNN en The New York Times. Musk stelde dat zij de veiligheid van zijn gezin in gevaar brachten door, soms indirect, over de locatie van zijn vliegtuig te schrijven. Hij herstelde de accounts nadat hij ook in dat kader een Twitter-poll had gelanceerd. Daarin vroeg hij gebruikers of hij de schorsing per direct of pas op een later moment moest opheffen. Een meerderheid van de twitteraars koos voor het eerste.

De schorsingen kwamen Twitter internationaal desalniettemin op felle kritiek te staan. VN-chef António Guterres zei bijvoorbeeld "zeer verontrust" te zijn. Reporters Without Borders (RSF), een organisatie die zich inzet voor persvrijheid, sprak van "een bedreiging voor de democratie". En ook mediaorganisaties en verschillende landen veroordeelden de stap.

Zondag kwam bovendien het nieuws naar buiten dat Twitter-gebruikers niet langer mogen linken naar hun profielen op andere sociale-mediaplatforms zoals Mastodon, Facebook en Instagram. Ook een verwijzing die geen link bevat is voortaan verboden.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.

20 minuten geleden
Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.

23 minuten geleden
Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

5 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

5 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

7 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

7 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

9 uur geleden