Musk verplaatst na Tesla ook hoofdkantoor SpaceX naar Texas
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het hoofdkantoor van ruimtebedrijf SpaceX wordt officieel verplaatst naar de plaats Starbase in de Amerikaanse staat Texas. Dat kondigde SpaceX-baas Elon Musk donderdag aan op X, het mediaplatform waarvan hij zelf eigenaar is.
De miljardair zei eerder dat het hoofdkantoor van SpaceX zou verhuizen naar een bestaande faciliteit in Boca Chica, eveneens in Texas. In hoeverre banen of faciliteiten in Californië naar Texas worden verplaatst, is nog onduidelijk.
In juli zei Musk al dat hij het hoofdkantoor van zowel SpaceX als X van Californië naar Texas zou verplaatsen. Een nieuwe wet op genderidentiteit in die staat noemde hij "de druppel". In 2021 bracht hij het hoofdkantoor van autofabrikant Tesla al van Californië over naar Texas. X heeft nog wel zijn hoofdkantoor in Californië, in San Francisco.
Musk, de rijkste man ter wereld, verplaatste in 2021 ook zijn woonplaats van Californië naar Texas, waar individuen geen inkomstenbelasting hoeven te betalen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
59 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
3 uur geleden