Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk verkocht voor bijna 7 miljard dollar aan Tesla-aandelen

Musk verkocht voor bijna 7 miljard dollar aan Tesla-aandelen

NEW YORK (ANP) - Elon Musk heeft deze week voor meer dan 6,9 miljard dollar (6 miljard euro) aan aandelen Tesla verkocht. De Tesla-baas deed bij elkaar ruim 5,1 miljoen aandelen van de hand, waarvan er ongeveer 4,2 miljoen werden gehouden in een fonds, blijkt uit officiële documenten. De massale uitverkoop van de effecten zetten de beurskoers van de autoproducent onder druk. Het aandeel Tesla verloor deze week ruim 15 procent aan waarde.

Tesla ging vorige maand qua marktwaarde nog door de grens van 1 biljoen dollar heen. De verkoop van de stukken volgde op een poll die Musk op Twitter plaatste. Daarin vroeg hij twitteraars of hij 10 procent van zijn enorme belang in de autoproducent moest verkopen. Miljoenen mensen brachten hun stem uit.

"Er wordt de laatste tijd veel gesproken over ongerealiseerde winsten als een middel om belasting te ontwijken, dus ik stel voor om 10 procent van mijn Tesla-aandelen te verkopen. Steunen jullie dit?", luidde de vraag van Musk. In de poll was 58 procent voorstander van de verkoop van de stukken. De tweets van Musk volgden op een voorstel van de Democraten in het Amerikaanse Congres om de superrijken zwaarder te belasten door zich te richten op aandelen. Die worden gewoonlijk alleen belast wanneer ze worden verkocht.

Rijkste persoon ter wereld

De aandelen die Musk deze week van de hand deed, werden verkocht tegen een aanzienlijk lagere prijs dan wanneer hij ze voor zijn tweet had verkocht. Uit de documenten die bij de toezichthouder zijn ingediend, blijkt dat de 50-jarige Zuid-Afrikaan de verkoop van een deel van deze aandelen in gang had gezet vóór de Twitter-poll.

Volgens de laatste registraties bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC bezit Musk nog ongeveer 167 miljoen Tesla-aandelen. De aandelenverkoop zal onderworpen zijn aan een vermogenswinstbelasting van ten minste 1,4 miljard dollar.

Volgens de miljardairs-index van persbureau Bloomberg is Musk de rijkste persoon ter wereld. Hij is goed voor een vermogen van 294 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Consortium met Oracle koopt mogelijk TikTok in VS, meldt CBS News

WASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.

39 minuten geleden
ProRail stelt ingenieursbureaus aan voor probleemviaducten HSL

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.

1 uur geleden
AEX-index licht hoger op Prinsjesdag, blik vooral op VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

1 uur geleden
Unilever stelt waarnemend financieel topman Phatak permanent aan

LONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.

2 uur geleden
IEA: productie uit bestaande olie- en gasvelden daalt sterker

PARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.

2 uur geleden
SEC geeft schrappen kwartaalcijferplicht voorrang na klacht Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".

2 uur geleden
Senaat keurt Miran goed voor bestuursfunctie Federal Reserve

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.

7 uur geleden