Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk verkocht voor bijna 7 miljard dollar aan Tesla-aandelen

Musk verkocht voor bijna 7 miljard dollar aan Tesla-aandelen

NEW YORK (ANP) - Elon Musk heeft deze week voor meer dan 6,9 miljard dollar (6 miljard euro) aan aandelen Tesla verkocht. De Tesla-baas deed bij elkaar ruim 5,1 miljoen aandelen van de hand, waarvan er ongeveer 4,2 miljoen werden gehouden in een fonds, blijkt uit officiële documenten. De massale uitverkoop van de effecten zetten de beurskoers van de autoproducent onder druk. Het aandeel Tesla verloor deze week ruim 15 procent aan waarde.

Tesla ging vorige maand qua marktwaarde nog door de grens van 1 biljoen dollar heen. De verkoop van de stukken volgde op een poll die Musk op Twitter plaatste. Daarin vroeg hij twitteraars of hij 10 procent van zijn enorme belang in de autoproducent moest verkopen. Miljoenen mensen brachten hun stem uit.

"Er wordt de laatste tijd veel gesproken over ongerealiseerde winsten als een middel om belasting te ontwijken, dus ik stel voor om 10 procent van mijn Tesla-aandelen te verkopen. Steunen jullie dit?", luidde de vraag van Musk. In de poll was 58 procent voorstander van de verkoop van de stukken. De tweets van Musk volgden op een voorstel van de Democraten in het Amerikaanse Congres om de superrijken zwaarder te belasten door zich te richten op aandelen. Die worden gewoonlijk alleen belast wanneer ze worden verkocht.

Rijkste persoon ter wereld

De aandelen die Musk deze week van de hand deed, werden verkocht tegen een aanzienlijk lagere prijs dan wanneer hij ze voor zijn tweet had verkocht. Uit de documenten die bij de toezichthouder zijn ingediend, blijkt dat de 50-jarige Zuid-Afrikaan de verkoop van een deel van deze aandelen in gang had gezet vóór de Twitter-poll.

Volgens de laatste registraties bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC bezit Musk nog ongeveer 167 miljoen Tesla-aandelen. De aandelenverkoop zal onderworpen zijn aan een vermogenswinstbelasting van ten minste 1,4 miljard dollar.

Volgens de miljardairs-index van persbureau Bloomberg is Musk de rijkste persoon ter wereld. Hij is goed voor een vermogen van 294 miljard dollar.

Meer uit Financieel

TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

12 minuten geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

49 minuten geleden
Amerikaans chemieconcern Dow schrapt 4500 banen

MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.

54 minuten geleden
Recordjaar voor Zwitserse export naar VS, ondanks handelsruzie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.

1 uur geleden
Witwasonderzoek Deutsche Bank mogelijk gelinkt aan Abramovitsj

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.

3 uur geleden
Toyota verkoopt recordaantal auto's, vergroot voorsprong op VW

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.

3 uur geleden
Consumentenbond: veel reisaanbieders onduidelijk over annuleren

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.

4 uur geleden