Musk verkocht voor bijna 7 miljard dollar aan Tesla-aandelen
NEW YORK (ANP) - Elon Musk heeft deze week voor meer dan 6,9 miljard dollar (6 miljard euro) aan aandelen Tesla verkocht. De Tesla-baas deed bij elkaar ruim 5,1 miljoen aandelen van de hand, waarvan er ongeveer 4,2 miljoen werden gehouden in een fonds, blijkt uit officiële documenten. De massale uitverkoop van de effecten zetten de beurskoers van de autoproducent onder druk. Het aandeel Tesla verloor deze week ruim 15 procent aan waarde.
Tesla ging vorige maand qua marktwaarde nog door de grens van 1 biljoen dollar heen. De verkoop van de stukken volgde op een poll die Musk op Twitter plaatste. Daarin vroeg hij twitteraars of hij 10 procent van zijn enorme belang in de autoproducent moest verkopen. Miljoenen mensen brachten hun stem uit.
"Er wordt de laatste tijd veel gesproken over ongerealiseerde winsten als een middel om belasting te ontwijken, dus ik stel voor om 10 procent van mijn Tesla-aandelen te verkopen. Steunen jullie dit?", luidde de vraag van Musk. In de poll was 58 procent voorstander van de verkoop van de stukken. De tweets van Musk volgden op een voorstel van de Democraten in het Amerikaanse Congres om de superrijken zwaarder te belasten door zich te richten op aandelen. Die worden gewoonlijk alleen belast wanneer ze worden verkocht.
Rijkste persoon ter wereld
De aandelen die Musk deze week van de hand deed, werden verkocht tegen een aanzienlijk lagere prijs dan wanneer hij ze voor zijn tweet had verkocht. Uit de documenten die bij de toezichthouder zijn ingediend, blijkt dat de 50-jarige Zuid-Afrikaan de verkoop van een deel van deze aandelen in gang had gezet vóór de Twitter-poll.
Volgens de laatste registraties bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC bezit Musk nog ongeveer 167 miljoen Tesla-aandelen. De aandelenverkoop zal onderworpen zijn aan een vermogenswinstbelasting van ten minste 1,4 miljard dollar.
Volgens de miljardairs-index van persbureau Bloomberg is Musk de rijkste persoon ter wereld. Hij is goed voor een vermogen van 294 miljard dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.
43 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden