Musk: Twitter accepteert eind november weer nieuwe abonnees
SAN FRANCISCO (ANP) - Twittergebruikers kunnen zich eind deze maand weer aanmelden voor abonnementsdienst Twitter Blue. Dat heeft eigenaar Elon Musk van het socialemediabedrijf gezegd. Musk noemde de datum 29 november en gaf aan dat Twitter de tijd neemt om te zorgen dat de abonnementsdienst "staat als een huis". Eerder was de introductie van het nieuwe Twitter Blue waarbij betalende gebruikers een blauw vinkje kregen uitgelopen op een chaos.
Dat blauwe vinkje was tot voor kort voorbehouden aan gebruikers waarvan Twitter zeker wist dat zij het waren, zoals overheidsdiensten, politici, bedrijven, artiesten en journalisten. Twitter bepaalde wie zo'n symbool kreeg en deelde de vinkjes gratis uit. Na de overname van Twitter door Musk beloofde de miljardair dat iedereen een blauw vinkje kon krijgen als hij er maar voor betaalde. Dat zou de dienst democratiseren.
Na de introductie maakten veel mensen gebruik van het blauwe vinkje door hun naam aan te passen zodat die leek op die van een bedrijf of bekendheid. Zo tweette iemand van een account die leek op die van farmaceut Eli Lilly dat insuline voortaan gratis zou zijn in de Verenigde Staten. Ook deden mensen president Joe Biden en basketballer LeBron James na. Na enkele dagen sloot Twitter de aanmeldingen voor Twitter Blue.
Verliezen blauwe vinkje
Musk zegt nu dat mensen hun blauwe vinkje zullen verliezen als ze de naam van hun account veranderen. Pas als het gecontroleerd is, krijgen ze het symbool weer terug.
Volgens Amerikaanse media was Musk door het personeel van Twitter gewaarschuwd voor de mogelijkheid dat mensen bekendheden en bedrijven na zouden doen als ze het blauwe vinkje konden kopen. Een document van zeven pagina's met allerlei scenario's werd door Musk echter niet geloofd.
Ontslag kritisch personeel
Bovendien is de topman van Tesla, die Twitter eind oktober in handen kreeg nadat hij eerst maanden had geprobeerd de koop ongedaan te maken, niet geneigd kritische Twitter-medewerkers in dienst te houden. Zo schrijven media dat software-engineers van Twitter die hun nieuwe baas op de berichtendienst tegenspreken ontslagen worden. Ook mensen die in een interne berichtendienst kritisch zijn op de plannen van Musk raken hun baan kwijt. Die ontslagen komen nog bovenop het massa-ontslag van de helft van het Twitter-personeel die Musk al doorvoerde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
7 uur geleden