Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk: Twitter accepteert eind november weer nieuwe abonnees

Musk: Twitter accepteert eind november weer nieuwe abonnees

SAN FRANCISCO (ANP) - Twittergebruikers kunnen zich eind deze maand weer aanmelden voor abonnementsdienst Twitter Blue. Dat heeft eigenaar Elon Musk van het socialemediabedrijf gezegd. Musk noemde de datum 29 november en gaf aan dat Twitter de tijd neemt om te zorgen dat de abonnementsdienst "staat als een huis". Eerder was de introductie van het nieuwe Twitter Blue waarbij betalende gebruikers een blauw vinkje kregen uitgelopen op een chaos.

Dat blauwe vinkje was tot voor kort voorbehouden aan gebruikers waarvan Twitter zeker wist dat zij het waren, zoals overheidsdiensten, politici, bedrijven, artiesten en journalisten. Twitter bepaalde wie zo'n symbool kreeg en deelde de vinkjes gratis uit. Na de overname van Twitter door Musk beloofde de miljardair dat iedereen een blauw vinkje kon krijgen als hij er maar voor betaalde. Dat zou de dienst democratiseren.

Na de introductie maakten veel mensen gebruik van het blauwe vinkje door hun naam aan te passen zodat die leek op die van een bedrijf of bekendheid. Zo tweette iemand van een account die leek op die van farmaceut Eli Lilly dat insuline voortaan gratis zou zijn in de Verenigde Staten. Ook deden mensen president Joe Biden en basketballer LeBron James na. Na enkele dagen sloot Twitter de aanmeldingen voor Twitter Blue.

Verliezen blauwe vinkje

Musk zegt nu dat mensen hun blauwe vinkje zullen verliezen als ze de naam van hun account veranderen. Pas als het gecontroleerd is, krijgen ze het symbool weer terug.

Volgens Amerikaanse media was Musk door het personeel van Twitter gewaarschuwd voor de mogelijkheid dat mensen bekendheden en bedrijven na zouden doen als ze het blauwe vinkje konden kopen. Een document van zeven pagina's met allerlei scenario's werd door Musk echter niet geloofd.

Ontslag kritisch personeel

Bovendien is de topman van Tesla, die Twitter eind oktober in handen kreeg nadat hij eerst maanden had geprobeerd de koop ongedaan te maken, niet geneigd kritische Twitter-medewerkers in dienst te houden. Zo schrijven media dat software-engineers van Twitter die hun nieuwe baas op de berichtendienst tegenspreken ontslagen worden. Ook mensen die in een interne berichtendienst kritisch zijn op de plannen van Musk raken hun baan kwijt. Die ontslagen komen nog bovenop het massa-ontslag van de helft van het Twitter-personeel die Musk al doorvoerde.

Meer uit Financieel

Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

31 minuten geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

1 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

2 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

2 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

3 uur geleden
Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

19 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

19 uur geleden