Musk: totale personeelsbestand Tesla zal blijven toenemen
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat er toch nog steeds vanuit dat het totale personeelsbestand van Tesla blijft oplopen. Enkele dagen terug wekte de bekende ondernemer nog alom verbazing toen hij aangaf af te willen van 10 procent van de medewerkers van de fabrikant van elektrische auto's. Maar hij lijkt die uitlatingen op Twitter inmiddels weer wat te nuanceren.
Eerder had Musk al aangegeven dat er geen sprake zou zijn van banenverlies voor medewerkers die auto's of accu's in elkaar zetten. Bij het autoconcern werken wereldwijd ongeveer 110.000 mensen, waarvan rond de 40 procent zich bezighoudt met de productie van auto's en accu's.
Het nieuws over een mogelijk ophanden zijnde ingreep bij Tesla zorgde vrijdag voor een schrikreactie van beleggers. De onderneming verloor op Wall Street ongeveer een tiende aan beurswaarde. Musk had in een e-mail aan andere leidinggevenden ook gezegd dat hij een "superslecht gevoel over de economie" had.
De topman stuurt de laatste tijd meer opvallende e-mails naar leidinggevenden van Tesla. Hij liet eerder deze week bijvoorbeeld weten dat werken op afstand niet langer acceptabel is. Iedereen die toch thuis wil werken, moet minstens veertig uur op kantoor aanwezig zijn of anders maar een andere baan zoeken.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
8 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
10 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden