Musk stelt Twitter-personeel voor keuze: keihard werken of weg
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Elon Musk heeft het personeel van Twitter dat hij nog niet heeft ontslagen voor een keuze gesteld. Of het personeel moet "extreme hardcore" zijn en lange intense dagen willen maken, of de medewerkers verliezen hun baan. Dat staat in een interne memo die door persbureau AFP werd ingezien.
Musk, die sinds kort de eigenaar is van Twitter en tevens de grote man is achter onder andere autoconcern Tesla, is onder vuur komen te liggen vanwege de radicale veranderingen die hij bij het socialmediabedrijf doorvoert. Musk betaalde eind vorige maand 44 miljard dollar voor de overname van Twitter.
Hij heeft eerder al de helft van het Twitter-personeel ontslagen. Ook de leiding van het bedrijf ging eruit. Verder werd het thuiswerkbeleid afgeschaft. Zijn pogingen om Twitter te hervormen liepen vooral uit in chaos en onrust.
Hardcore
"In de toekomst, om een baanbrekend Twitter 2.0 te bouwen en om te slagen in een steeds competitievere wereld, zullen we extreem hardcore moeten zijn," schreef Musk in de interne memo. "Dit betekent lange uren werken op hoge intensiteit. Alleen uitzonderlijke prestaties zullen een voldoende opleveren."
Het personeel is gevraagd om donderdag hun betrokkenheid bij "het nieuwe Twitter" te bevestigen. Doen ze dat niet, dan verliezen ze hun baan en krijgen ze drie maanden ontslagvergoeding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
51 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
5 uur geleden