Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk stelt bezoek India uit om 'verplichtingen' bij Tesla

Musk stelt bezoek India uit om 'verplichtingen' bij Tesla

AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk stelt een bezoek aan India uit dat zondag zou moeten beginnen, in verband met "verplichtingen" bij de maker van elektrische auto's. Dat meldde Musk op het socialemediaplatform X. Hij is nu van plan later dit jaar een bezoek te brengen aan India, waar Tesla een nieuwe fabriek zou willen bouwen.

Bij het bezoek was ook een ontmoeting gepland met de Indiase premier Narendra Modi. "Helaas zorgen zeer zware verplichtingen ervoor dat het bezoek wordt uitgesteld, maar ik kijk ernaar uit later dit jaar te komen", aldus Musk.

Vrijdag werd nog bekend dat Tesla bijna 3900 Cybertrucks terugroept om de versnellingspedalen te repareren of te vervangen. Wanneer er veel kracht wordt uitgeoefend op de pedalen, kunnen ze vast gaan zitten door de bekleding van het interieur. Ook kunnen de pedalen losraken, waardoor de elektrische auto onbedoeld versnelt.

Banen op de tocht

Verder heeft Musk onlangs een grote ontslagronde bij Tesla aangekondigd waarbij meer dan 10 procent van de ruim 140.000 banen wereldwijd komt te verdwijnen. Tesla kampt met tegenvallende verkopen, onder meer door felle concurrentie in China.

Dinsdag komt Tesla dan ook met financiële cijfers over het eerste kwartaal naar buiten. Begin deze maand meldde het Amerikaanse bedrijf dat er in de eerste drie maanden van dit jaar nog geen 387.000 auto's aan klanten zijn afgeleverd. Het is daarmee het slechtste kwartaal voor Tesla in jaren, ook door een zwakkere vraag. Op Wall Street is de beurskoers van Tesla dit jaar al flink gedaald.

Locatie fabriek

Zakenmedia hebben gemeld dat Tesla deze maand een team naar India stuurt om te zoeken naar een geschikte locatie voor de nieuwe fabriek. Met die fabriek zou een investering van 2 miljard tot 3 miljard dollar gemoeid kunnen zijn. Daarmee zou het bedrijf beter kunnen inspelen op de stijgende vraag naar elektrische auto's in het land met ruim 1,4 miljard inwoners.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

1 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

4 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

6 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

7 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

17 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

17 uur geleden