Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne
HALLE (ANP/DPA) - Elon Musk heeft via een videoverbinding leden van Alternative für Deutschland (AfD) toegesproken bij het begin van de verkiezingscampagne. De techmiljardair sprak de menigte toe voorafgaand aan de toespraak van partijleider Alice Weidel en zei dat de partij "de beste hoop" is voor Duitsland.
Musk zei ook dat het oké is om "trots te zijn" op het feit dat je Duitser bent. "Ik denk dat er eerlijk gezegd te veel aandacht is voor schuld uit het verleden en dat we dat achter ons moeten laten. Kinderen moeten niet schuldig zijn aan de zonden van hun ouders of zelfs hun overgrootouders." Hij zei ook dat Duitsland lijdt onder "te veel bureaucratie uit Brussel".
"Ik hoop van harte dat de AfD het goed doet en dat Alice Weidel kanselier wordt", zei hij aan het einde van de toespraak die nog geen vijf minuten duurde. Zijn woorden werden met gejuich ontvangen door de ongeveer 4500 aanwezige AfD-aanhangers in een zaal in de Duitse stad Halle.
Slogan
Weidel bedankte Musk en maakte een toespeling op een bekende slogan van Musks bondgenoot Donald Trump. "Make Germany Great Again".
Musks steun aan de radicaalrechtse AfD kwam hem eerder al op kritiek te staan in Duitsland. Volgens critici gebruikt hij zijn sociale mediaplatform X om te proberen de uitkomst van de komende verkiezingen te beïnvloeden. Eerder deze maand organiseerde hij een livegesprek met Weidel op X.
Hitlergroet
In een toespraak na de inauguratie van Donald Trump afgelopen week maakte Musk een gebaar met zijn rechterarm, dat door velen is geïnterpreteerd als de Hitlergroet. Het kwam hem op veel kritiek te staan, maar zelf vindt hij het een onzinnige vergelijking.
De AfD scoort een maand voor de verkiezingen goed in de peilingen, maar tegelijkertijd baart de opkomst van de radicaalrechtse partij veel Duitsers zorgen. Door het hele land gingen zaterdag tienduizenden de straat op om te demonstreren tegen de partij.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
3 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
4 uur geleden