Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne
HALLE (ANP/DPA) - Elon Musk heeft via een videoverbinding leden van Alternative für Deutschland (AfD) toegesproken bij het begin van de verkiezingscampagne. De techmiljardair sprak de menigte toe voorafgaand aan de toespraak van partijleider Alice Weidel en zei dat de partij "de beste hoop" is voor Duitsland.
Musk zei ook dat het oké is om "trots te zijn" op het feit dat je Duitser bent. "Ik denk dat er eerlijk gezegd te veel aandacht is voor schuld uit het verleden en dat we dat achter ons moeten laten. Kinderen moeten niet schuldig zijn aan de zonden van hun ouders of zelfs hun overgrootouders." Hij zei ook dat Duitsland lijdt onder "te veel bureaucratie uit Brussel".
"Ik hoop van harte dat de AfD het goed doet en dat Alice Weidel kanselier wordt", zei hij aan het einde van de toespraak die nog geen vijf minuten duurde. Zijn woorden werden met gejuich ontvangen door de ongeveer 4500 aanwezige AfD-aanhangers in een zaal in de Duitse stad Halle.
Slogan
Weidel bedankte Musk en maakte een toespeling op een bekende slogan van Musks bondgenoot Donald Trump. "Make Germany Great Again".
Musks steun aan de radicaalrechtse AfD kwam hem eerder al op kritiek te staan in Duitsland. Volgens critici gebruikt hij zijn sociale mediaplatform X om te proberen de uitkomst van de komende verkiezingen te beïnvloeden. Eerder deze maand organiseerde hij een livegesprek met Weidel op X.
Hitlergroet
In een toespraak na de inauguratie van Donald Trump afgelopen week maakte Musk een gebaar met zijn rechterarm, dat door velen is geïnterpreteerd als de Hitlergroet. Het kwam hem op veel kritiek te staan, maar zelf vindt hij het een onzinnige vergelijking.
De AfD scoort een maand voor de verkiezingen goed in de peilingen, maar tegelijkertijd baart de opkomst van de radicaalrechtse partij veel Duitsers zorgen. Door het hele land gingen zaterdag tienduizenden de straat op om te demonstreren tegen de partij.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden