Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne

Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne

HALLE (ANP/DPA) - Elon Musk heeft via een videoverbinding leden van Alternative für Deutschland (AfD) toegesproken bij het begin van de verkiezingscampagne. De techmiljardair sprak de menigte toe voorafgaand aan de toespraak van partijleider Alice Weidel en zei dat de partij "de beste hoop" is voor Duitsland.

Musk zei ook dat het oké is om "trots te zijn" op het feit dat je Duitser bent. "Ik denk dat er eerlijk gezegd te veel aandacht is voor schuld uit het verleden en dat we dat achter ons moeten laten. Kinderen moeten niet schuldig zijn aan de zonden van hun ouders of zelfs hun overgrootouders." Hij zei ook dat Duitsland lijdt onder "te veel bureaucratie uit Brussel".

"Ik hoop van harte dat de AfD het goed doet en dat Alice Weidel kanselier wordt", zei hij aan het einde van de toespraak die nog geen vijf minuten duurde. Zijn woorden werden met gejuich ontvangen door de ongeveer 4500 aanwezige AfD-aanhangers in een zaal in de Duitse stad Halle.

Slogan

Weidel bedankte Musk en maakte een toespeling op een bekende slogan van Musks bondgenoot Donald Trump. "Make Germany Great Again".

Musks steun aan de radicaalrechtse AfD kwam hem eerder al op kritiek te staan in Duitsland. Volgens critici gebruikt hij zijn sociale mediaplatform X om te proberen de uitkomst van de komende verkiezingen te beïnvloeden. Eerder deze maand organiseerde hij een livegesprek met Weidel op X.

Hitlergroet

In een toespraak na de inauguratie van Donald Trump afgelopen week maakte Musk een gebaar met zijn rechterarm, dat door velen is geïnterpreteerd als de Hitlergroet. Het kwam hem op veel kritiek te staan, maar zelf vindt hij het een onzinnige vergelijking.

De AfD scoort een maand voor de verkiezingen goed in de peilingen, maar tegelijkertijd baart de opkomst van de radicaalrechtse partij veel Duitsers zorgen. Door het hele land gingen zaterdag tienduizenden de straat op om te demonstreren tegen de partij.

Meer uit Buitenland

Iran spreekt van flagrante misdaad en wil Veiligheidsraad bijeen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.

18 minuten geleden
EU-kopstukken roepen partijen op tot maximale terughoudendheid

BRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".

19 minuten geleden
Israël: ayatollah en Iraanse president doelwit van aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.

37 minuten geleden
Iran bevestigt aanvallen op bases VS in regio

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.

45 minuten geleden
EU-buitenlandchef: ontwikkelingen in Midden-Oosten gevaarlijk

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.

46 minuten geleden
Iran roept bevolking op om naar veilige steden te gaan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.

1 uur geleden
Israël roept 20.000 reservisten op

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.

1 uur geleden