Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne
HALLE (ANP/DPA) - Elon Musk heeft via een videoverbinding leden van Alternative für Deutschland (AfD) toegesproken bij het begin van de verkiezingscampagne. De techmiljardair sprak de menigte toe voorafgaand aan de toespraak van partijleider Alice Weidel en zei dat de partij "de beste hoop" is voor Duitsland.
Musk zei ook dat het oké is om "trots te zijn" op het feit dat je Duitser bent. "Ik denk dat er eerlijk gezegd te veel aandacht is voor schuld uit het verleden en dat we dat achter ons moeten laten. Kinderen moeten niet schuldig zijn aan de zonden van hun ouders of zelfs hun overgrootouders." Hij zei ook dat Duitsland lijdt onder "te veel bureaucratie uit Brussel".
"Ik hoop van harte dat de AfD het goed doet en dat Alice Weidel kanselier wordt", zei hij aan het einde van de toespraak die nog geen vijf minuten duurde. Zijn woorden werden met gejuich ontvangen door de ongeveer 4500 aanwezige AfD-aanhangers in een zaal in de Duitse stad Halle.
Slogan
Weidel bedankte Musk en maakte een toespeling op een bekende slogan van Musks bondgenoot Donald Trump. "Make Germany Great Again".
Musks steun aan de radicaalrechtse AfD kwam hem eerder al op kritiek te staan in Duitsland. Volgens critici gebruikt hij zijn sociale mediaplatform X om te proberen de uitkomst van de komende verkiezingen te beïnvloeden. Eerder deze maand organiseerde hij een livegesprek met Weidel op X.
Hitlergroet
In een toespraak na de inauguratie van Donald Trump afgelopen week maakte Musk een gebaar met zijn rechterarm, dat door velen is geïnterpreteerd als de Hitlergroet. Het kwam hem op veel kritiek te staan, maar zelf vindt hij het een onzinnige vergelijking.
De AfD scoort een maand voor de verkiezingen goed in de peilingen, maar tegelijkertijd baart de opkomst van de radicaalrechtse partij veel Duitsers zorgen. Door het hele land gingen zaterdag tienduizenden de straat op om te demonstreren tegen de partij.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.
11 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.
14 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
47 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
1 uur geleden