Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk roept op tot aftreden top Secret Service na aanslag Trump

Musk roept op tot aftreden top Secret Service na aanslag Trump

NEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk vindt dat de leiding van de Amerikaanse Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump als voormalig president van de Verenigde Staten, moet opstappen. De Tesla-topman deelde een BBC-filmpje op X waarin een getuige de politie waarschuwde voor een gewapende man op het dak, voorafgaand aan de schietpartij.

Trump raakte daarbij tijdens een campagnebijeenkomst gewond aan een oor, een toeschouwer kwam om en twee anderen raakten ernstig gewond.

"Ik dacht bij mezelf, waarom spreekt Trump nog steeds, waarom hebben ze hem niet van het podium gehaald. Het volgende moment klinken er vijf schoten", zei de getuige tegen de BBC. Musk verklaarde eerder op X dat hij Trump volledig steunt en hoopte op zijn spoedige herstel.

Zaterdag meldden bronnen aan persbureau Bloomberg dat Musk heeft gedoneerd aan een politiek actiecomité (PAC) dat zich inzet voor de herverkiezing van Trump. Hoeveel Musk heeft gedoneerd aan America PAC, is niet bekend, maar volgens deze bronnen gaat het om een aanzienlijk bedrag.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

5 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

5 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

5 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

8 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

9 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

11 uur geleden