Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump

Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk ontkent dat hij gezegd zou hebben dat hij 45 miljoen dollar per maand schenkt aan de verkiezingscampagne van Donald Trump. Wel bevestigt hij dat hij "enkele donaties deed" aan een politiek actiecomité (PAC) dat zich inzet voor de verkiezing van Trump. Maar dat zou om veel lagere bedragen gaan.

Een en ander heeft de Tesla-baas gezegd op zijn socialemediaplatform X. Vorige week meldde The Wall Street Journal nog dat Trump 45 miljoen dollar per maand zou krijgen van de bekende zakenman.

Dat Musk Trump een warm hart toedraagt, is geen geheim. Na de recente aanslag op Trump verklaarde Musk op X dat hij Trump volledig steunt en hoopte op zijn spoedige herstel.

Mexico

Toch zitten Musk en Trump niet in alle opzichten op een lijn. Musk zei dinsdag in een toelichting op de kwartaalresultaten van Tesla dat de autofabrikant voorlopig wacht met investeren in een geplande grote fabriek in Mexico. Daarbij verwees hij naar verkiezingsbeloften van Trump die niet gunstig zouden zijn voor dat project.

"Trump heeft gezegd dat hij zware tarieven zal heffen op voertuigen die in Mexico worden geproduceerd", zei Musk tegen beleggers en analisten. "Het heeft dus geen zin om veel in Mexico te investeren als dat het geval is. We moeten een beetje zien hoe de zaken politiek uitpakken."

Er zijn de laatste dagen meer berichten over donaties aan presidentskandidaten. Zo meldde nieuwssite The Information dat Reed Hastings, medeoprichter van Netflix, 7 miljoen dollar heeft gedoneerd aan een PAC voor de campagne van Kamala Harris. Dit bericht werd later door bronnen bevestigd aan persbureau Reuters. Hastings feliciteerde Harris eerder deze week al nadat ze de steun kreeg van een meerderheid van de Democratische gedelegeerden om het in november op te nemen tegen de Republikein Trump.

Meer uit Buitenland

Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

16 minuten geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

33 minuten geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

2 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

5 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

6 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

10 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

10 uur geleden