Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump

Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk ontkent dat hij gezegd zou hebben dat hij 45 miljoen dollar per maand schenkt aan de verkiezingscampagne van Donald Trump. Wel bevestigt hij dat hij "enkele donaties deed" aan een politiek actiecomité (PAC) dat zich inzet voor de verkiezing van Trump. Maar dat zou om veel lagere bedragen gaan.

Een en ander heeft de Tesla-baas gezegd op zijn socialemediaplatform X. Vorige week meldde The Wall Street Journal nog dat Trump 45 miljoen dollar per maand zou krijgen van de bekende zakenman.

Dat Musk Trump een warm hart toedraagt, is geen geheim. Na de recente aanslag op Trump verklaarde Musk op X dat hij Trump volledig steunt en hoopte op zijn spoedige herstel.

Mexico

Toch zitten Musk en Trump niet in alle opzichten op een lijn. Musk zei dinsdag in een toelichting op de kwartaalresultaten van Tesla dat de autofabrikant voorlopig wacht met investeren in een geplande grote fabriek in Mexico. Daarbij verwees hij naar verkiezingsbeloften van Trump die niet gunstig zouden zijn voor dat project.

"Trump heeft gezegd dat hij zware tarieven zal heffen op voertuigen die in Mexico worden geproduceerd", zei Musk tegen beleggers en analisten. "Het heeft dus geen zin om veel in Mexico te investeren als dat het geval is. We moeten een beetje zien hoe de zaken politiek uitpakken."

Er zijn de laatste dagen meer berichten over donaties aan presidentskandidaten. Zo meldde nieuwssite The Information dat Reed Hastings, medeoprichter van Netflix, 7 miljoen dollar heeft gedoneerd aan een PAC voor de campagne van Kamala Harris. Dit bericht werd later door bronnen bevestigd aan persbureau Reuters. Hastings feliciteerde Harris eerder deze week al nadat ze de steun kreeg van een meerderheid van de Democratische gedelegeerden om het in november op te nemen tegen de Republikein Trump.

Meer uit Buitenland

Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

17 minuten geleden
Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

1 uur geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

2 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

2 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

3 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

3 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

4 uur geleden