Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk ontkent dat hij gezegd zou hebben dat hij 45 miljoen dollar per maand schenkt aan de verkiezingscampagne van Donald Trump. Wel bevestigt hij dat hij "enkele donaties deed" aan een politiek actiecomité (PAC) dat zich inzet voor de verkiezing van Trump. Maar dat zou om veel lagere bedragen gaan.
Een en ander heeft de Tesla-baas gezegd op zijn socialemediaplatform X. Vorige week meldde The Wall Street Journal nog dat Trump 45 miljoen dollar per maand zou krijgen van de bekende zakenman.
Dat Musk Trump een warm hart toedraagt, is geen geheim. Na de recente aanslag op Trump verklaarde Musk op X dat hij Trump volledig steunt en hoopte op zijn spoedige herstel.
Mexico
Toch zitten Musk en Trump niet in alle opzichten op een lijn. Musk zei dinsdag in een toelichting op de kwartaalresultaten van Tesla dat de autofabrikant voorlopig wacht met investeren in een geplande grote fabriek in Mexico. Daarbij verwees hij naar verkiezingsbeloften van Trump die niet gunstig zouden zijn voor dat project.
"Trump heeft gezegd dat hij zware tarieven zal heffen op voertuigen die in Mexico worden geproduceerd", zei Musk tegen beleggers en analisten. "Het heeft dus geen zin om veel in Mexico te investeren als dat het geval is. We moeten een beetje zien hoe de zaken politiek uitpakken."
Er zijn de laatste dagen meer berichten over donaties aan presidentskandidaten. Zo meldde nieuwssite The Information dat Reed Hastings, medeoprichter van Netflix, 7 miljoen dollar heeft gedoneerd aan een PAC voor de campagne van Kamala Harris. Dit bericht werd later door bronnen bevestigd aan persbureau Reuters. Hastings feliciteerde Harris eerder deze week al nadat ze de steun kreeg van een meerderheid van de Democratische gedelegeerden om het in november op te nemen tegen de Republikein Trump.
Meer uit Buitenland
TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
5 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
9 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
9 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
10 uur geleden