Musk ontkent 45 miljoen per maand te doneren aan campagne Trump
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk ontkent dat hij gezegd zou hebben dat hij 45 miljoen dollar per maand schenkt aan de verkiezingscampagne van Donald Trump. Wel bevestigt hij dat hij "enkele donaties deed" aan een politiek actiecomité (PAC) dat zich inzet voor de verkiezing van Trump. Maar dat zou om veel lagere bedragen gaan.
Een en ander heeft de Tesla-baas gezegd op zijn socialemediaplatform X. Vorige week meldde The Wall Street Journal nog dat Trump 45 miljoen dollar per maand zou krijgen van de bekende zakenman.
Dat Musk Trump een warm hart toedraagt, is geen geheim. Na de recente aanslag op Trump verklaarde Musk op X dat hij Trump volledig steunt en hoopte op zijn spoedige herstel.
Mexico
Toch zitten Musk en Trump niet in alle opzichten op een lijn. Musk zei dinsdag in een toelichting op de kwartaalresultaten van Tesla dat de autofabrikant voorlopig wacht met investeren in een geplande grote fabriek in Mexico. Daarbij verwees hij naar verkiezingsbeloften van Trump die niet gunstig zouden zijn voor dat project.
"Trump heeft gezegd dat hij zware tarieven zal heffen op voertuigen die in Mexico worden geproduceerd", zei Musk tegen beleggers en analisten. "Het heeft dus geen zin om veel in Mexico te investeren als dat het geval is. We moeten een beetje zien hoe de zaken politiek uitpakken."
Er zijn de laatste dagen meer berichten over donaties aan presidentskandidaten. Zo meldde nieuwssite The Information dat Reed Hastings, medeoprichter van Netflix, 7 miljoen dollar heeft gedoneerd aan een PAC voor de campagne van Kamala Harris. Dit bericht werd later door bronnen bevestigd aan persbureau Reuters. Hastings feliciteerde Harris eerder deze week al nadat ze de steun kreeg van een meerderheid van de Democratische gedelegeerden om het in november op te nemen tegen de Republikein Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
7 uur geleden