Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk noemt USAID criminele organisatie in oplopende ruzie

Musk noemt USAID criminele organisatie in oplopende ruzie

WASHINGTON (ANP/AFP) - Elon Musk heeft zondag het Amerikaanse agentschap voor buitenlandse hulp USAID een "criminele organisatie" genoemd. Vorige maand tekende president Donald Trump een decreet waarin de verlening van ontwikkelingshulp aan het buitenland voor negentig dagen werd stilgelegd. In die tijd wordt gekeken of ze efficiënt zijn en in samenhang met het buitenlandbeleid.

"USAID is een criminele organisatie", schreef Musk op X, als reactie op een video waarin wordt beweerd dat USAID betrokken is bij "onbetrouwbare CIA-werkzaamheden" en "internetcensuur" pleegt. In een vervolgbericht vroeg hij zijn 215 miljoen X-volgers: "Wist u dat USAID, met uw belastinggeld, onderzoek naar biologische wapens financierde, waaronder Covid-19, waaraan miljoenen mensen zijn gestorven?"

Trump heeft Musk de opdracht gegeven om het overheidspersoneel te verminderen en te bezuinigen op wat de Republikein verspilling en onnodige uitgaven noemt. Musk gaat daartoe leiding geven aan een adviesorgaan dat ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) heet, hoewel het geen echt ministerie is. Naar verluidt onderzoekt DOGE ook de efficiëntie van USAID.

DOGE

Eerder zondag meldde CNN dat twee hoge veiligheidsfunctionarissen bij USAID op non-actief zijn gesteld nadat ze personeel van Musks DOGE de toegang tot geheime documenten hadden ontzegd. De twee DOGE-vertegenwoordigers wilden ook toegang tot personeelsdossiers en beveiligingssystemen op het hoofdkantoor van USAID, aldus CNN.

USAID, een onafhankelijk agentschap dat in het leven is geroepen door een in het Congres aangenomen wet, beheert een budget van 42,8 miljard dollar dat bedoeld is voor humanitaire hulp en ontwikkelingshulp over de hele wereld.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

43 minuten geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

48 minuten geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

1 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

1 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

2 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

3 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

5 uur geleden