Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk noemt USAID criminele organisatie in oplopende ruzie

Musk noemt USAID criminele organisatie in oplopende ruzie

WASHINGTON (ANP/AFP) - Elon Musk heeft zondag het Amerikaanse agentschap voor buitenlandse hulp USAID een "criminele organisatie" genoemd. Vorige maand tekende president Donald Trump een decreet waarin de verlening van ontwikkelingshulp aan het buitenland voor negentig dagen werd stilgelegd. In die tijd wordt gekeken of ze efficiënt zijn en in samenhang met het buitenlandbeleid.

"USAID is een criminele organisatie", schreef Musk op X, als reactie op een video waarin wordt beweerd dat USAID betrokken is bij "onbetrouwbare CIA-werkzaamheden" en "internetcensuur" pleegt. In een vervolgbericht vroeg hij zijn 215 miljoen X-volgers: "Wist u dat USAID, met uw belastinggeld, onderzoek naar biologische wapens financierde, waaronder Covid-19, waaraan miljoenen mensen zijn gestorven?"

Trump heeft Musk de opdracht gegeven om het overheidspersoneel te verminderen en te bezuinigen op wat de Republikein verspilling en onnodige uitgaven noemt. Musk gaat daartoe leiding geven aan een adviesorgaan dat ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) heet, hoewel het geen echt ministerie is. Naar verluidt onderzoekt DOGE ook de efficiëntie van USAID.

DOGE

Eerder zondag meldde CNN dat twee hoge veiligheidsfunctionarissen bij USAID op non-actief zijn gesteld nadat ze personeel van Musks DOGE de toegang tot geheime documenten hadden ontzegd. De twee DOGE-vertegenwoordigers wilden ook toegang tot personeelsdossiers en beveiligingssystemen op het hoofdkantoor van USAID, aldus CNN.

USAID, een onafhankelijk agentschap dat in het leven is geroepen door een in het Congres aangenomen wet, beheert een budget van 42,8 miljard dollar dat bedoeld is voor humanitaire hulp en ontwikkelingshulp over de hele wereld.

Meer uit Buitenland

Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

37 minuten geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

1 uur geleden
Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

1 uur geleden
Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

1 uur geleden
VS melden neerhalen twee Iraanse raketten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.

1 uur geleden
VRT: klachten rijgedrag chauffeur voor ongeluk schoolbus België

BUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.

2 uur geleden
Autoverkoop trekt aan dankzij populairdere elektrische modellen

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een breder aanbod op de elektrische markt.

2 uur geleden