Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk: nieuwe Tesla-fabrieken Berlijn en Texas verliezen miljarden

Musk: nieuwe Tesla-fabrieken Berlijn en Texas verliezen miljarden

SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De nieuwe fabrieken van de maker van elektrische auto's Tesla in Duitsland en Texas verliezen miljarden dollars. Dat heeft Tesla-topman Elon Musk gezegd. Volgens Musk hebben de fabrieken te kampen met hoge kosten en moeilijkheden om de productie snel op te voeren.

Tesla heeft een fabriek in Grünheide ten oosten van Berlijn, die eerder dit jaar formeel in gebruik werd genomen. Ook heeft Tesla een nieuwe faciliteit in Austin in de Amerikaanse staat Texas. Volgens Musk zijn beide fabrieken nu "gigantische geldverbrandende hoogovens". Dat zei hij tegen de Tesla Owners of Silicon Valley, een Tesla-fanclub. De focus ligt volgens de multimiljardair nu op het gaande houden van de werkzaamheden.

Musk zei onlangs dat er banen gaan verdwijnen bij Tesla om zo kosten te besparen. Daarbij moet de komende maanden 3 tot 3,5 procent van de arbeidsplaatsen komen te vervallen, aldus de topman. Ook heeft Musk gezegd dat hij slechte gevoelens heeft over de economie en dat een recessie in de Verenigde Staten waarschijnlijk is.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

5 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

7 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

8 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

8 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

10 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

11 uur geleden