Musk moet berichten sociale media blijven voorleggen aan advocaat
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk moet zijn berichten op sociale media nog steeds eerst door een advocaat laten lezen. Musk wilde van de verplichting af omdat die zijn recht op vrijheid van meningsuiting zou schenden, maar het Amerikaanse hooggerechtshof heeft zijn beroep verworpen. De rechters lichtten hun besluit niet toe.
Musk trof in 2018 een regeling met de Amerikaanse beurswaakhond SEC, nadat hij op sociale media had gespeculeerd over een mogelijke beursexit van zijn autoconcern Tesla. Het aandeel van Tesla schoot daarna omhoog, waarna de SEC de miljardair beschuldigde van misleiding. Musk werd veroordeeld tot een boete van 20 miljoen dollar en moest beloven dat hij al zijn berichten op het toenmalige Twitter, waarvan hij sinds 2022 eigenaar is, eerst door een advocaat zou laten lezen. Musk wil al langer van die verplichting af.
Musk botste later opnieuw met de SEC toen hij op Twitter van zijn volgers wilde weten of hij 10 procent van zijn Tesla-aandelen moest verkopen. Hij stapte tevergeefs naar de rechter om zijn eerdere overeenkomst met de beurswaakhond ongeldig te laten verklaren. Sindsdien komt de miljardair nog steeds regelmatig in opspraak, bijvoorbeeld door berichten te plaatsen die de koers van cryptomunten beïnvloeden.
Rijkste mens
Het is niet duidelijk wie bij Tesla de tweets van Musk controleert. Yun Huh, de voormalige plaatsvervangend algemeen adviseur van het bedrijf, voerde deze taak uit totdat hij in 2021 vertrok. Musk en zijn advocaten reageerden niet op verzoeken om commentaar.
Vooral dankzij zijn belang in Tesla werd Musk alleen al op maandag 18,5 miljard dollar rijker. Met een nettowaarde van 201,5 miljard dollar is Musk hard op weg om Amazon-topman Jeff Bezos als rijkste mens weer in te halen. Vorige week was Musk de nummer twee, Meta-topman Mark Zuckerberg, al voorbijgestreefd. De koers van Tesla maakte maandag de grootste sprong in drie jaar tijd nu het autoconcern toestemming krijgt om in China zijn software voor zelfrijdende auto's te gebruiken.
Omstreden beloningspakket
Musk was al vaker rijkste mens. Hij en Bezos ontlopen elkaar nauwelijks met hun vermogens. De rijkdom van Musk ligt echter onder vuur vanwege een omstreden beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar. Aandeelhouders van Tesla kunnen zich hierover in juni uitspreken.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
10 uur geleden