Musk moet berichten sociale media blijven voorleggen aan advocaat
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk moet zijn berichten op sociale media nog steeds eerst door een advocaat laten lezen. Musk wilde van de verplichting af omdat die zijn recht op vrijheid van meningsuiting zou schenden, maar het Amerikaanse hooggerechtshof heeft zijn beroep verworpen. De rechters lichtten hun besluit niet toe.
Musk trof in 2018 een regeling met de Amerikaanse beurswaakhond SEC, nadat hij op sociale media had gespeculeerd over een mogelijke beursexit van zijn autoconcern Tesla. Het aandeel van Tesla schoot daarna omhoog, waarna de SEC de miljardair beschuldigde van misleiding. Musk werd veroordeeld tot een boete van 20 miljoen dollar en moest beloven dat hij al zijn berichten op het toenmalige Twitter, waarvan hij sinds 2022 eigenaar is, eerst door een advocaat zou laten lezen. Musk wil al langer van die verplichting af.
Musk botste later opnieuw met de SEC toen hij op Twitter van zijn volgers wilde weten of hij 10 procent van zijn Tesla-aandelen moest verkopen. Hij stapte tevergeefs naar de rechter om zijn eerdere overeenkomst met de beurswaakhond ongeldig te laten verklaren. Sindsdien komt de miljardair nog steeds regelmatig in opspraak, bijvoorbeeld door berichten te plaatsen die de koers van cryptomunten beïnvloeden.
Rijkste mens
Het is niet duidelijk wie bij Tesla de tweets van Musk controleert. Yun Huh, de voormalige plaatsvervangend algemeen adviseur van het bedrijf, voerde deze taak uit totdat hij in 2021 vertrok. Musk en zijn advocaten reageerden niet op verzoeken om commentaar.
Vooral dankzij zijn belang in Tesla werd Musk alleen al op maandag 18,5 miljard dollar rijker. Met een nettowaarde van 201,5 miljard dollar is Musk hard op weg om Amazon-topman Jeff Bezos als rijkste mens weer in te halen. Vorige week was Musk de nummer twee, Meta-topman Mark Zuckerberg, al voorbijgestreefd. De koers van Tesla maakte maandag de grootste sprong in drie jaar tijd nu het autoconcern toestemming krijgt om in China zijn software voor zelfrijdende auto's te gebruiken.
Omstreden beloningspakket
Musk was al vaker rijkste mens. Hij en Bezos ontlopen elkaar nauwelijks met hun vermogens. De rijkdom van Musk ligt echter onder vuur vanwege een omstreden beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar. Aandeelhouders van Tesla kunnen zich hierover in juni uitspreken.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.
2 uur geleden