Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk moet berichten sociale media blijven voorleggen aan advocaat

Musk moet berichten sociale media blijven voorleggen aan advocaat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk moet zijn berichten op sociale media nog steeds eerst door een advocaat laten lezen. Musk wilde van de verplichting af omdat die zijn recht op vrijheid van meningsuiting zou schenden, maar het Amerikaanse hooggerechtshof heeft zijn beroep verworpen. De rechters lichtten hun besluit niet toe.

Musk trof in 2018 een regeling met de Amerikaanse beurswaakhond SEC, nadat hij op sociale media had gespeculeerd over een mogelijke beursexit van zijn autoconcern Tesla. Het aandeel van Tesla schoot daarna omhoog, waarna de SEC de miljardair beschuldigde van misleiding. Musk werd veroordeeld tot een boete van 20 miljoen dollar en moest beloven dat hij al zijn berichten op het toenmalige Twitter, waarvan hij sinds 2022 eigenaar is, eerst door een advocaat zou laten lezen. Musk wil al langer van die verplichting af.

Musk botste later opnieuw met de SEC toen hij op Twitter van zijn volgers wilde weten of hij 10 procent van zijn Tesla-aandelen moest verkopen. Hij stapte tevergeefs naar de rechter om zijn eerdere overeenkomst met de beurswaakhond ongeldig te laten verklaren. Sindsdien komt de miljardair nog steeds regelmatig in opspraak, bijvoorbeeld door berichten te plaatsen die de koers van cryptomunten beïnvloeden.

Rijkste mens

Het is niet duidelijk wie bij Tesla de tweets van Musk controleert. Yun Huh, de voormalige plaatsvervangend algemeen adviseur van het bedrijf, voerde deze taak uit totdat hij in 2021 vertrok. Musk en zijn advocaten reageerden niet op verzoeken om commentaar.

Vooral dankzij zijn belang in Tesla werd Musk alleen al op maandag 18,5 miljard dollar rijker. Met een nettowaarde van 201,5 miljard dollar is Musk hard op weg om Amazon-topman Jeff Bezos als rijkste mens weer in te halen. Vorige week was Musk de nummer twee, Meta-topman Mark Zuckerberg, al voorbijgestreefd. De koers van Tesla maakte maandag de grootste sprong in drie jaar tijd nu het autoconcern toestemming krijgt om in China zijn software voor zelfrijdende auto's te gebruiken.

Omstreden beloningspakket

Musk was al vaker rijkste mens. Hij en Bezos ontlopen elkaar nauwelijks met hun vermogens. De rijkdom van Musk ligt echter onder vuur vanwege een omstreden beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar. Aandeelhouders van Tesla kunnen zich hierover in juni uitspreken.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

14 minuten geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

47 minuten geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

1 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

1 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

2 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

3 uur geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

3 uur geleden