Musk: moe van Hitlervergelijkingen
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt het moe te zijn dat zijn critici hem vergelijken met Hitler. De zakenman met grote invloed in de regering van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump reageert op zijn eigen socialemediaplatform X op kritiek dat hij ogenschijnlijk twee keer een Hitlergroet bracht.
Musk stond gisteren op het podium in een sportstadion in Washington om de inauguratie van Donald Trump te vieren. Daarbij klopte hij met zijn rechterhand op zijn hart, waarna hij met een open handpalm naar beneden zijn arm strekte. Hij herhaalde dat twee keer.
Hoewel Musks gebaar leek op een Hitlergroet, vindt hij het zelf een onzinnige vergelijking. "Eerlijk gezegd hebben ze betere vuile trucs nodig. De aanval 'iedereen is Hitler' is zooo vermoeiend", schrijft hij op X met een slapende emoji erbij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
12 uur geleden