Musk: moe van Hitlervergelijkingen
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt het moe te zijn dat zijn critici hem vergelijken met Hitler. De zakenman met grote invloed in de regering van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump reageert op zijn eigen socialemediaplatform X op kritiek dat hij ogenschijnlijk twee keer een Hitlergroet bracht.
Musk stond gisteren op het podium in een sportstadion in Washington om de inauguratie van Donald Trump te vieren. Daarbij klopte hij met zijn rechterhand op zijn hart, waarna hij met een open handpalm naar beneden zijn arm strekte. Hij herhaalde dat twee keer.
Hoewel Musks gebaar leek op een Hitlergroet, vindt hij het zelf een onzinnige vergelijking. "Eerlijk gezegd hebben ze betere vuile trucs nodig. De aanval 'iedereen is Hitler' is zooo vermoeiend", schrijft hij op X met een slapende emoji erbij.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.
21 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben nieuwe luchtaanvallen uitgevoerd op Iran, als vergelding voor aanvallen op Amerikaanse troepen in Jordanië. Bij die Iraanse aanval zijn voor het eerst sinds de hervatting van de vijandelijkheden tussen de twee landen Amerikaanse militairen omgekomen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Krachtige explosies hebben in de nacht van zaterdag op zondag de Oekraïense hoofdstad Kyiv opgeschrikt. Volgens een verslaggever ter plaatse van AFP waren er tientallen explosies die zelfs in de schuilkelders hoorbaar waren. Bij de aanvallen is zeker één persoon om het leven gekomen en raakten negen anderen gewond, zo meldden lokale functionarissen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De broers Andrew (39) en Tristan Tate (38) zijn in Miami gearresteerd door de Amerikaanse opsporingsdienst, zo meldt het Britse Openbaar Ministerie in een verklaring. Het OM heeft besloten de twee broers te vervolgen voor nieuwe strafbare feiten met betrekking tot vier extra slachtoffers.
6 uur geleden