Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk: moe van Hitlervergelijkingen

Musk: moe van Hitlervergelijkingen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt het moe te zijn dat zijn critici hem vergelijken met Hitler. De zakenman met grote invloed in de regering van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump reageert op zijn eigen socialemediaplatform X op kritiek dat hij ogenschijnlijk twee keer een Hitlergroet bracht.

Musk stond gisteren op het podium in een sportstadion in Washington om de inauguratie van Donald Trump te vieren. Daarbij klopte hij met zijn rechterhand op zijn hart, waarna hij met een open handpalm naar beneden zijn arm strekte. Hij herhaalde dat twee keer.

Hoewel Musks gebaar leek op een Hitlergroet, vindt hij het zelf een onzinnige vergelijking. "Eerlijk gezegd hebben ze betere vuile trucs nodig. De aanval 'iedereen is Hitler' is zooo vermoeiend", schrijft hij op X met een slapende emoji erbij.

Meer uit Buitenland

Krant: regering-Trump gebruikte grensgeld voor spotjes

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.

1 uur geleden
Eerste onderzoek bevestigt dat piloot flydubai collega aanviel

RIYAD (ANP/AFP) - Uit eerste onderzoek naar het incident aan boord van een flydubai-vlucht naar Tel Aviv afgelopen woensdag is gebleken dat de copiloot inderdaad zijn collega heeft aangevallen. Dat meldt het Saudische ministerie van Binnenlandse Zaken. Ooggetuigen en de Israëlische regering zeiden dit al. Volgens Israël was het de bedoeling om het vliegtuig te laten neerstorten.

2 uur geleden
Pike in kritieke toestand na mislukte executie, zegt advocaat

NASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse moordenaar Christa Pike is nog in leven nadat haar executie was mislukt. "Wat ons verteld is, is dat ze in kritieke toestand verkeert en levensreddende zorg krijgt", zei haar advocaat Randall Spivey tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Scholieren- en studentenprotest gaat door met rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.

3 uur geleden
Oekraïne: voor het eerst zelfgemaakte ballistische raket ingezet

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.

4 uur geleden
Duitsland zet volgend jaar eerste drone-eenheid op

BERGEN (ANP/DPA) - De Duitse krijgsmacht is van plan om volgend jaar zijn eerste drone-eenheid op te zetten. Dat heeft defensieminister Boris Pistorius gezegd bij een bezoek aan het militaire oefenterrein in Bergen. De eenheid gaat volgens hem uit maximaal zeshonderd personen bestaan.

4 uur geleden
Ook meisje overleden na steekpartij op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.

4 uur geleden