Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk klaagt over Apple en beschuldigt bedrijf van censuur

Musk klaagt over Apple en beschuldigt bedrijf van censuur

SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter-eigenaar Elon Musk klaagt op zijn eigen platform over Apple dat bijna niet meer op de berichtendienst adverteert. Ook zou de iPhonemaker zich schuldig maken aan censuur en Twitter gedreigd hebben de app uit de App Store te verwijderen. Volgens Musk wil Apple daarvoor geen reden geven.

Musk begon zijn reeks tweets over Apple met de mededeling dat het bedrijf nauwelijks meer adverteert op Twitter. Daar voegde hij pesterig de vraag aan toe of Apple niet van vrijheid van meningsuiting houdt. Musk verdedigt veel van zijn acties door te stellen dat Twitter onder zijn leiding meer vrijheid biedt voor verschillende meningen. Zo kondigde hij al aan dat alle eerder verbannen accounts mogen terugkeren op Twitter, waaronder die van de Amerikaanse oud-president Donald Trump.

Verder stelde Musk dat Apple had gedreigd de Twitter-app te verwijderen en retweette hij een bericht van een andere ontwikkelaar die klaagde dat zijn app alleen in de App Store mocht blijven als hij bepaalde zoektermen zou uitsluiten. Apple wil niet dat apps bepaalde zaken aanbieden, zoals seks en pornografie. Ook waren in coronatijd bepaalde standpunten uit den boze bijvoorbeeld als het gaat om de ontkenning van het coronavirus of complottheorieën rond de coronavaccins en het dragen van mondkapjes.

Abonnementen

Persbureau Bloomberg meldde eerder deze maand al dat de nieuwe tactiek van Musk, waarbij op Twitter veel meer gezegd mag worden en minder wordt gemodereerd, tot confrontaties kan leiden met Apple en Google. Die bedrijven maken de telefoons of de besturingssystemen van vrijwel alle smartphones ter wereld.

Musk lijkt nu de vlucht naar voren te hebben gekozen en besloot op Twitter ook de 30 procent provisie die bedrijven moeten betalen over de inkomsten van hun app onder de aandacht te brengen. Dat was tot nu toe voor Twitter nauwelijks een probleem, maar Musk wil dat Twitter veel meer geld gaat verdienen met abonnementen. Als mensen die via Apple of Google afsluiten, moet Twitter daar dus een provisie over betalen.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

11 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

11 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

13 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden