Musk kan geen president van de VS worden, zegt Trump
PHOENIX (ANP/AFP) - Het is uitgesloten dat Elon Musk ooit president van de Verenigde Staten wordt, zei Donald Trump zondag. Daarbij verwees hij naar de Amerikaanse grondwet. "Nee, dat gaat niet gebeuren. Hij zal geen president worden, dat kan ik je vertellen", zei Trump tijdens een Republikeinse conferentie in Phoenix, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Arizona.
"Weet je waarom niet? Hij is niet geboren in dit land", zei de aankomende Amerikaanse president Trump over de miljardair en baas van onder andere Tesla en SpaceX. De Amerikaanse grondwet vereist namelijk dat een president van de Verenigde Staten een Amerikaans staatsburger is die ook in dat land is geboren. Musk is geboren in Zuid-Afrika.
Trump reageerde hiermee op de kritiek van de Democraten. Zij schilderen de rijkste persoon ter wereld af als "president Musk" door de rol die de miljardair speelt in de aankomende regering van Trump. Zij vragen zich af hoe een niet-gekozen burger zoveel macht kan uitoefenen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
5 minuten geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
39 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
7 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
7 uur geleden