Musk kan geen president van de VS worden, zegt Trump
PHOENIX (ANP/AFP) - Het is uitgesloten dat Elon Musk ooit president van de Verenigde Staten wordt, zei Donald Trump zondag. Daarbij verwees hij naar de Amerikaanse grondwet. "Nee, dat gaat niet gebeuren. Hij zal geen president worden, dat kan ik je vertellen", zei Trump tijdens een Republikeinse conferentie in Phoenix, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Arizona.
"Weet je waarom niet? Hij is niet geboren in dit land", zei de aankomende Amerikaanse president Trump over de miljardair en baas van onder andere Tesla en SpaceX. De Amerikaanse grondwet vereist namelijk dat een president van de Verenigde Staten een Amerikaans staatsburger is die ook in dat land is geboren. Musk is geboren in Zuid-Afrika.
Trump reageerde hiermee op de kritiek van de Democraten. Zij schilderen de rijkste persoon ter wereld af als "president Musk" door de rol die de miljardair speelt in de aankomende regering van Trump. Zij vragen zich af hoe een niet-gekozen burger zoveel macht kan uitoefenen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
5 uur geleden