Musk houdt te laat bekendmaken belang in Twitter op een foutje
NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk meent dat hij een menselijke vergissing maakte toen hij in 2022 te laat zijn opgebouwde belang in Twitter bekendmaakte. Tegenover de rechtbank betoogt hij daarom dat een rechtszaak van boze beleggers niet door moet gaan. In een collectieve rechtszaak beweren beleggers juist veel geld te zijn misgelopen doordat hij elf dagen te lang verborgen hield dat hij een grote belegger in het socialemediabedrijf was geworden.
Musk kocht Twitter samen met andere investeerders in het najaar van 2022 volledig. Maar voorafgaand aan zijn bod op het socialemediabedrijf, nu bekend als X, kocht hij grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf. Volgens de regels van de Amerikaanse beurswaakhond SEC had hij op 24 maart moeten bekendmaken dat hij 5 procent van het beursgenoteerde bedrijf bezat. Hij deed dit pas elf dagen later.
Volgens de beleggers die hem hebben aangeklaagd, deed Musk dit om geld te besparen. Als bekend zou worden dat de rijkste persoon op aarde belegde in Twitter, zouden aandelen in waarde stijgen. Dit terwijl Musk zijn belang stilletjes uitbouwde tot ruim 9 procent. Toen dat bekend werd, dikte de beurswaarde van Twitter met 27 procent aan. Het verzwijgen van het aanzienlijke belang zou Musk 200 miljoen dollar hebben bespaard.
De Tesla-baas ontkent kwaad in de zin te hebben gehad. "Dit was geen poging om te misleiden", staat in documenten die hij heeft ingediend bij de rechtbank in New York. "Alles wijst erop dat het een misverstand was."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
10 uur geleden