Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk houdt te laat bekendmaken belang in Twitter op een foutje

Musk houdt te laat bekendmaken belang in Twitter op een foutje

NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk meent dat hij een menselijke vergissing maakte toen hij in 2022 te laat zijn opgebouwde belang in Twitter bekendmaakte. Tegenover de rechtbank betoogt hij daarom dat een rechtszaak van boze beleggers niet door moet gaan. In een collectieve rechtszaak beweren beleggers juist veel geld te zijn misgelopen doordat hij elf dagen te lang verborgen hield dat hij een grote belegger in het socialemediabedrijf was geworden.

Musk kocht Twitter samen met andere investeerders in het najaar van 2022 volledig. Maar voorafgaand aan zijn bod op het socialemediabedrijf, nu bekend als X, kocht hij grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf. Volgens de regels van de Amerikaanse beurswaakhond SEC had hij op 24 maart moeten bekendmaken dat hij 5 procent van het beursgenoteerde bedrijf bezat. Hij deed dit pas elf dagen later.

Volgens de beleggers die hem hebben aangeklaagd, deed Musk dit om geld te besparen. Als bekend zou worden dat de rijkste persoon op aarde belegde in Twitter, zouden aandelen in waarde stijgen. Dit terwijl Musk zijn belang stilletjes uitbouwde tot ruim 9 procent. Toen dat bekend werd, dikte de beurswaarde van Twitter met 27 procent aan. Het verzwijgen van het aanzienlijke belang zou Musk 200 miljoen dollar hebben bespaard.

De Tesla-baas ontkent kwaad in de zin te hebben gehad. "Dit was geen poging om te misleiden", staat in documenten die hij heeft ingediend bij de rechtbank in New York. "Alles wijst erop dat het een misverstand was."

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

1 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

2 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

4 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.

6 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

6 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

6 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

7 uur geleden