Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk houdt te laat bekendmaken belang in Twitter op een foutje

Musk houdt te laat bekendmaken belang in Twitter op een foutje

NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk meent dat hij een menselijke vergissing maakte toen hij in 2022 te laat zijn opgebouwde belang in Twitter bekendmaakte. Tegenover de rechtbank betoogt hij daarom dat een rechtszaak van boze beleggers niet door moet gaan. In een collectieve rechtszaak beweren beleggers juist veel geld te zijn misgelopen doordat hij elf dagen te lang verborgen hield dat hij een grote belegger in het socialemediabedrijf was geworden.

Musk kocht Twitter samen met andere investeerders in het najaar van 2022 volledig. Maar voorafgaand aan zijn bod op het socialemediabedrijf, nu bekend als X, kocht hij grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf. Volgens de regels van de Amerikaanse beurswaakhond SEC had hij op 24 maart moeten bekendmaken dat hij 5 procent van het beursgenoteerde bedrijf bezat. Hij deed dit pas elf dagen later.

Volgens de beleggers die hem hebben aangeklaagd, deed Musk dit om geld te besparen. Als bekend zou worden dat de rijkste persoon op aarde belegde in Twitter, zouden aandelen in waarde stijgen. Dit terwijl Musk zijn belang stilletjes uitbouwde tot ruim 9 procent. Toen dat bekend werd, dikte de beurswaarde van Twitter met 27 procent aan. Het verzwijgen van het aanzienlijke belang zou Musk 200 miljoen dollar hebben bespaard.

De Tesla-baas ontkent kwaad in de zin te hebben gehad. "Dit was geen poging om te misleiden", staat in documenten die hij heeft ingediend bij de rechtbank in New York. "Alles wijst erop dat het een misverstand was."

Meer uit Financieel

Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

27 minuten geleden
Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

1 uur geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabiƫ uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

1 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

1 uur geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

1 uur geleden
'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

2 uur geleden