Musk hint op beursgang satellietnetwerk in opbouw Starlink
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair en Tesla-baas Elon Musk verwacht dat zijn satellietnetwerk in opbouw Starlink op termijn "geschikt zal zijn" voor een beursgang. Dit kan als de opbrengsten van het bedrijf, dat onderdeel is van Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX, wat beter "voorspelbaar" zijn, zo zei hij.
Door duizenden satellieten rond de aarde te plaatsen wil Starlink wereldwijd breedbandinternet kunnen leveren. SpaceX heeft al honderden satellieten in de ruimte gebracht. Vanaf 2033 zou het bedrijf daar geld mee moeten kunnen verdienen, menen kenners.
De opmerkingen van Musk sluiten aan bij die van SpaceX-topvrouw Gwynne Shotwell eerder dit jaar. Zij zei tijdens een bijeenkomst in februari dat een beursgang van Starlink investeerders de kans biedt om ook onderdeel te worden van het "meest belovende" project van het ruimtevaartbedrijf. Vooralsnog is het voor investeerders bijna onmogelijk geweest om eigenaar te worden van een deel van SpaceX, dat een leidende rol speelt in de commerciële raketindustrie.
Internet
Starlink wil onder meer op prijs kunnen concurreren met aanbieders van bekabelde internetverbindingen. De satellietjes moeten zorgen voor snel internet op aarde en op termijn ook in de ruimte. Ook Amazon en Facebook werken aan internetsatellieten, terwijl Apple eerder aankondigde satellieten te willen gebruiken voor internet.
De afgelopen tijd was SpaceX herhaaldelijk in het nieuws. Eind mei lanceerde het bedrijf voor het eerst een bemande raket die naar het internationale ruimtestation ISS ging. Het was de eerste commerciële raket die astronauten naar het ISS bracht. Ook is SpaceX bekend van de herbruikbare raketten die het heeft ontwikkeld. Verder maakte SpaceX werk van een maanmissie. De lancering daarvan staat in 2026 gepland.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
39 minuten geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
5 uur geleden