Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

HARRISBURG (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk heeft zaterdag beloofd om tot aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november elke dag een miljoen dollar (ruim 900.000 euro) weg te geven aan één iemand die zijn online petitie ter ondersteuning van de Amerikaanse grondwet ondertekent. De baas van Tesla voegde direct de daad bij het woord en reikte een cheque met dat bedrag uit aan een bezoeker van een evenement in de staat Pennsylvania dat hij had georganiseerd om steun te verzamelen voor de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump.

De winnaar was een man genaamd John Dreher. "John wist van niets. Maar hoe dan ook, graag gedaan," zei Musk terwijl hij Dreher de cheque overhandigde. Het weggeven van de 1 miljoen dollar per dag is het nieuwste voorbeeld van Musk die zijn exorbitante rijkdom inzet om de zeer spannende presidentiële race tussen Trump en zijn Democratische rivaal Kamala Harris in het voordeel van Trump te beïnvloeden.

De petitie die Musk mensen vraagt te ondertekenen luidt: "Het eerste en het tweede amendement van de Grondwet garanderen vrijheid van meningsuiting en het recht om vuurwapens bij je te dragen. Door hieronder te tekenen, beloof ik mijn steun voor het eerste en tweede amendement." De petitie helpt om contactgegevens te verzamelen van kiezers die waarschijnlijk op Trump willen stemmen, om hen vervolgens te stimuleren ook daadwerkelijk hun stem uit te brengen op 5 november.

75 miljoen dollar

Woensdag werd al bekend dat Musk in drie maanden tijd ongeveer 75 miljoen dollar (68,9 miljoen euro) heeft gedoneerd aan America PAC. Dat blijkt uit gegevens van de Amerikaanse overheid. America PAC is een zogeheten 'super PAC', een politiek actiecomité dat onbeperkt geld mag spenderen ten gunste van politieke kandidaten, in dit geval de Republikeinse presidentskandidaat Trump.

Musk heeft aangegeven vroeger op Democratische presidentskandidaten te hebben gestemd, maar is deze verkiezingen flink naar rechts geschoven. Hij sprak in juli zijn steun uit voor Trump en verscheen eerder deze maand met hem op het podium tijdens een campagnebijeenkomst in Pennsylvania.

Meer uit Buitenland

Britse regering scherpt asielbeleid flink aan

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het asielbeleid van het Verenigd Koninkrijk gaat op de schop. Een asielstatus wordt in het nieuwe beleid nog maar voor dertig maanden afgegeven in plaats van vijf jaar, en die status zal "regelmatig" worden geëvalueerd, zo meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdagavond laat. Ziet het VK het land van herkomst als weer veilig, dan wordt de asielaanvrager teruggestuurd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland hervatten gevangenenruil

KYIV (ANP) - Oekraïne en Rusland bereiden de hervatting voor van een gevangenenruil die eerder stil was komen te liggen. De Oekraïense voormalige minister van Defensie Rustem Umerov meldt op Telegram dat hij daarover gesprekken heeft gevoerd met bemiddelaars in Turkije en de Verenigde Arabische Emiraten.

7 uur geleden
Poetin belt Netanyahu over Iran en Midden-Oosten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.

13 uur geleden
Duizenden lopen Global Climate March in COP-gaststad Belém

BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.

19 uur geleden
Dode door mogelijke tornado in vakantieoord Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.

19 uur geleden
Congo en rebellengroep M23 sluiten principeakkoord voor vrede

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.

20 uur geleden
Vaticaan geeft historische objecten terug aan inheemse Canadezen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.

21 uur geleden