Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

HARRISBURG (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk heeft zaterdag beloofd om tot aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november elke dag een miljoen dollar (ruim 900.000 euro) weg te geven aan één iemand die zijn online petitie ter ondersteuning van de Amerikaanse grondwet ondertekent. De baas van Tesla voegde direct de daad bij het woord en reikte een cheque met dat bedrag uit aan een bezoeker van een evenement in de staat Pennsylvania dat hij had georganiseerd om steun te verzamelen voor de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump.

De winnaar was een man genaamd John Dreher. "John wist van niets. Maar hoe dan ook, graag gedaan," zei Musk terwijl hij Dreher de cheque overhandigde. Het weggeven van de 1 miljoen dollar per dag is het nieuwste voorbeeld van Musk die zijn exorbitante rijkdom inzet om de zeer spannende presidentiële race tussen Trump en zijn Democratische rivaal Kamala Harris in het voordeel van Trump te beïnvloeden.

De petitie die Musk mensen vraagt te ondertekenen luidt: "Het eerste en het tweede amendement van de Grondwet garanderen vrijheid van meningsuiting en het recht om vuurwapens bij je te dragen. Door hieronder te tekenen, beloof ik mijn steun voor het eerste en tweede amendement." De petitie helpt om contactgegevens te verzamelen van kiezers die waarschijnlijk op Trump willen stemmen, om hen vervolgens te stimuleren ook daadwerkelijk hun stem uit te brengen op 5 november.

75 miljoen dollar

Woensdag werd al bekend dat Musk in drie maanden tijd ongeveer 75 miljoen dollar (68,9 miljoen euro) heeft gedoneerd aan America PAC. Dat blijkt uit gegevens van de Amerikaanse overheid. America PAC is een zogeheten 'super PAC', een politiek actiecomité dat onbeperkt geld mag spenderen ten gunste van politieke kandidaten, in dit geval de Republikeinse presidentskandidaat Trump.

Musk heeft aangegeven vroeger op Democratische presidentskandidaten te hebben gestemd, maar is deze verkiezingen flink naar rechts geschoven. Hij sprak in juli zijn steun uit voor Trump en verscheen eerder deze maand met hem op het podium tijdens een campagnebijeenkomst in Pennsylvania.

Meer uit Buitenland

Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

2 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

2 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

5 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

5 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

5 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.

7 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

8 uur geleden