Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

Musk geeft elke dag miljoen dollar weg aan ondertekenaar petitie

HARRISBURG (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk heeft zaterdag beloofd om tot aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november elke dag een miljoen dollar (ruim 900.000 euro) weg te geven aan één iemand die zijn online petitie ter ondersteuning van de Amerikaanse grondwet ondertekent. De baas van Tesla voegde direct de daad bij het woord en reikte een cheque met dat bedrag uit aan een bezoeker van een evenement in de staat Pennsylvania dat hij had georganiseerd om steun te verzamelen voor de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump.

De winnaar was een man genaamd John Dreher. "John wist van niets. Maar hoe dan ook, graag gedaan," zei Musk terwijl hij Dreher de cheque overhandigde. Het weggeven van de 1 miljoen dollar per dag is het nieuwste voorbeeld van Musk die zijn exorbitante rijkdom inzet om de zeer spannende presidentiële race tussen Trump en zijn Democratische rivaal Kamala Harris in het voordeel van Trump te beïnvloeden.

De petitie die Musk mensen vraagt te ondertekenen luidt: "Het eerste en het tweede amendement van de Grondwet garanderen vrijheid van meningsuiting en het recht om vuurwapens bij je te dragen. Door hieronder te tekenen, beloof ik mijn steun voor het eerste en tweede amendement." De petitie helpt om contactgegevens te verzamelen van kiezers die waarschijnlijk op Trump willen stemmen, om hen vervolgens te stimuleren ook daadwerkelijk hun stem uit te brengen op 5 november.

75 miljoen dollar

Woensdag werd al bekend dat Musk in drie maanden tijd ongeveer 75 miljoen dollar (68,9 miljoen euro) heeft gedoneerd aan America PAC. Dat blijkt uit gegevens van de Amerikaanse overheid. America PAC is een zogeheten 'super PAC', een politiek actiecomité dat onbeperkt geld mag spenderen ten gunste van politieke kandidaten, in dit geval de Republikeinse presidentskandidaat Trump.

Musk heeft aangegeven vroeger op Democratische presidentskandidaten te hebben gestemd, maar is deze verkiezingen flink naar rechts geschoven. Hij sprak in juli zijn steun uit voor Trump en verscheen eerder deze maand met hem op het podium tijdens een campagnebijeenkomst in Pennsylvania.

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

3 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

5 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

8 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

9 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

16 uur geleden