Musk geeft af op staat Delaware na blokkade megabeloning
AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft in een reeks berichten op socialemediaplatform X geklaagd over de staat Delaware, waar het door hem geleide bedrijf Tesla formeel is gevestigd. Een rechter in de Amerikaanse staat blokkeerde een megabeloning die de fabrikant van elektrische auto's zijn topman wilde toekennen, na een klacht van een kleine aandeelhouder.
"Vestig je bedrijf nooit in de staat Delaware", schreef Musk op het door hem gekochte socialemediaplatform. Hij hintte in andere berichten ook op een 'vertrek' van Tesla uit Delaware, door de formele vestigingsstaat te veranderen in Texas of Nevada.
Een rechtbank in Delaware verwierp deze week een beloningspakket met een waarde van zo'n 55 miljard dollar voor de Tesla-topman. Musk kreeg dat pakket met aandelenopties in 2018 toegezegd, maar een aandeelhouder vond die beloning buitensporig en krijgt nu gelijk van de rechter.
Onterecht
Volgens Musk is dat onterecht, omdat een grote meerderheid van de aandeelhouders van Tesla instemde met de megabeloning. "Ik raad je aan je te vestigen in Nevada of Texas als je liever hebt dat aandeelhouders de beslissingen nemen", sneert hij op X.
Veel Amerikaanse bedrijven vestigen zich juridisch in Delaware, onder andere vanwege belastingvoordelen. Ook zouden de heldere wetten voor bedrijven een voordeel zijn. Volgens hoogleraar ondernemingsrecht Jill Fisch van de University of Pennsylvania is het geklaag van Musk over Delaware onterecht.
Rekenschap
"Musk houdt niet van Delaware omdat hij daar rekenschap moet afleggen voor zijn acties en daar is hij niet aan gewend", zegt ze tegen persbureau Bloomberg. "De rechtbanken van Delaware staan erom bekend dat ze bereid zijn om grootaandeelhouders tot de orde te roepen als ze te ver gaan."
De miljardair verplaatste eerder zijn andere bedrijf X van Delaware naar Nevada. Dat deed hij bij de naamsverandering van het voormalige Twitter.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
8 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
13 uur geleden