Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk geeft af op staat Delaware na blokkade megabeloning

Musk geeft af op staat Delaware na blokkade megabeloning

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft in een reeks berichten op socialemediaplatform X geklaagd over de staat Delaware, waar het door hem geleide bedrijf Tesla formeel is gevestigd. Een rechter in de Amerikaanse staat blokkeerde een megabeloning die de fabrikant van elektrische auto's zijn topman wilde toekennen, na een klacht van een kleine aandeelhouder.

"Vestig je bedrijf nooit in de staat Delaware", schreef Musk op het door hem gekochte socialemediaplatform. Hij hintte in andere berichten ook op een 'vertrek' van Tesla uit Delaware, door de formele vestigingsstaat te veranderen in Texas of Nevada.

Een rechtbank in Delaware verwierp deze week een beloningspakket met een waarde van zo'n 55 miljard dollar voor de Tesla-topman. Musk kreeg dat pakket met aandelenopties in 2018 toegezegd, maar een aandeelhouder vond die beloning buitensporig en krijgt nu gelijk van de rechter.

Onterecht

Volgens Musk is dat onterecht, omdat een grote meerderheid van de aandeelhouders van Tesla instemde met de megabeloning. "Ik raad je aan je te vestigen in Nevada of Texas als je liever hebt dat aandeelhouders de beslissingen nemen", sneert hij op X.

Veel Amerikaanse bedrijven vestigen zich juridisch in Delaware, onder andere vanwege belastingvoordelen. Ook zouden de heldere wetten voor bedrijven een voordeel zijn. Volgens hoogleraar ondernemingsrecht Jill Fisch van de University of Pennsylvania is het geklaag van Musk over Delaware onterecht.

Rekenschap

"Musk houdt niet van Delaware omdat hij daar rekenschap moet afleggen voor zijn acties en daar is hij niet aan gewend", zegt ze tegen persbureau Bloomberg. "De rechtbanken van Delaware staan erom bekend dat ze bereid zijn om grootaandeelhouders tot de orde te roepen als ze te ver gaan."

De miljardair verplaatste eerder zijn andere bedrijf X van Delaware naar Nevada. Dat deed hij bij de naamsverandering van het voormalige Twitter.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

3 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

7 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

8 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

9 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

12 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

12 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

21 uur geleden