Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk en AfD-topvrouw Weidel uitgebreid in gesprek op X

Musk en AfD-topvrouw Weidel uitgebreid in gesprek op X

BERLIJN (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft donderdagavond via internet publiekelijk gesproken met Alice Weidel van de Duitse rechts-radicale partij Alternative für Deutschland (AfD). Ze hadden het in een livegesprek op X ongeveer een uur over onderwerpen die uiteenliepen van Donald Trump tot de oorlog in Oekraïne en de vrijheid van meningsuiting. X maakte bij aanvang van het livegesprek melding van ongeveer 190.000 luisteraars.

Het gesprek tussen Musk en Weidel ligt in Europa onder een vergrootglas. Nieuwssite Politico berichtte dat Europese toezichthouders nauwlettend in de gaten houden hoe de livestream op X wordt gedeeld en of dat strijdig is met EU-regels. Er wordt bekeken of de berichtendienst van Musk de rechts-radicale politieke partij van Weidel een oneerlijk voordeel geeft ten opzichte van politieke rivalen.

Dat bleef ook bij Weidel niet onopgemerkt. "150 bureaucraten van de EU houden ons in de gaten tijdens dit gesprek", sneerde de AfD-topvrouw. "Om de belachelijke Digitale Diensten Wet te handhaven. Het is gewoon censuur." Musk merkte op dat het makkelijk is om "bad guys" te herkennen. "Het zijn degenen die de vrijheid van meningsuiting willen dwarsbomen."

Tesla

De X-eigenaar sprak tijdens het gesprek opnieuw steun uit voor de partij van Weidel. Musk zei dat uit recente verkiezingsoverwinningen van Trump en de Republikeinen kan worden opgemaakt dat Amerikaanse kiezers snakken naar verandering. Hij riep ontevreden Duitse kiezers op hun voorbeeld te volgen en de AfD te steunen. Hij beschuldigde westerse media ervan een verkeerd beeld van de partij te geven.

Musk, de rijkste man ter wereld, heeft eerder zijn vermogen aangewend om Donald Trump te helpen die Amerikaanse verkiezingen te winnen. Hij heeft in Europa steun uitgesproken voor anti-establishmentpartijen en uitgehaald naar Europese leiders. In Duitsland, waar zijn autobouwer Tesla een fabriek heeft geopend, schaart hij zich al langer achter de partij van Weidel. Die staat een maand voor de parlementsverkiezingen op de tweede plaats in de peilingen, boven de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz.

Meer uit Buitenland

EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

1 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

3 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

5 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

5 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

8 uur geleden
Rechterhand Britse premier weg in nasleep Epstein-affaire

LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.

11 uur geleden
Iran twijfelt over intenties VS bij onderhandelingen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.

14 uur geleden