Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk doneert vijftig satellietgrondstations aan Tonga

Musk doneert vijftig satellietgrondstations aan Tonga

NUKU'ALOFA (ANP) - SpaceX-topman Elon Musk heeft vijftig satellietgrondstations aan Tonga geschonken om de communicatie met de eilandengroep te herstellen. Door een onderzeese vulkaanuitbarsting halverwege januari werd de enige glasvezelverbinding met Tonga verbroken. Ruim een maand later is de verbinding nog niet hersteld.

Premier Siaosi Sovaleni meldde vrijdag (lokale tijd) dat SpaceX vijftig zogeheten VSAT-grondstations beschikbaar stelt. Dit zijn grondstations die draadloos in verbinding staan met communicatiesatellieten. Hierdoor wordt datacommunicatie met afgelegen gebieden mogelijk.

Op dit moment wordt gekeken "hoe de grondstations het beste gebruikt kunnen worden", zei Sovaleni. De apparatuur wordt geïnstalleerd door technici van het ruimtevaartbedrijf en de lokale regering. De bedoeling is dat de grondstations vanaf volgende week werkzaam zijn.

De afgelegen eilandengroep in de Grote Oceaan zou ook hulp bij het verbeteren van de internetcapaciteit aangeboden hebben gekregen. "Dat wordt nu getest", aldus Sovaleni. Bovendien worden volgens de premier naar verwachting begin volgende week tijdelijke reparaties afgerond.

Meer uit Buitenland

Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

8 minuten geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

8 minuten geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

4 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

4 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

5 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

8 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

8 uur geleden