Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk doneert vijftig satellietgrondstations aan Tonga

Musk doneert vijftig satellietgrondstations aan Tonga

NUKU'ALOFA (ANP) - SpaceX-topman Elon Musk heeft vijftig satellietgrondstations aan Tonga geschonken om de communicatie met de eilandengroep te herstellen. Door een onderzeese vulkaanuitbarsting halverwege januari werd de enige glasvezelverbinding met Tonga verbroken. Ruim een maand later is de verbinding nog niet hersteld.

Premier Siaosi Sovaleni meldde vrijdag (lokale tijd) dat SpaceX vijftig zogeheten VSAT-grondstations beschikbaar stelt. Dit zijn grondstations die draadloos in verbinding staan met communicatiesatellieten. Hierdoor wordt datacommunicatie met afgelegen gebieden mogelijk.

Op dit moment wordt gekeken "hoe de grondstations het beste gebruikt kunnen worden", zei Sovaleni. De apparatuur wordt geïnstalleerd door technici van het ruimtevaartbedrijf en de lokale regering. De bedoeling is dat de grondstations vanaf volgende week werkzaam zijn.

De afgelegen eilandengroep in de Grote Oceaan zou ook hulp bij het verbeteren van de internetcapaciteit aangeboden hebben gekregen. "Dat wordt nu getest", aldus Sovaleni. Bovendien worden volgens de premier naar verwachting begin volgende week tijdelijke reparaties afgerond.

Meer uit Buitenland

Spaanse premier: Iranconflict groter risico dan oorlog in Irak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.

20 minuten geleden
Twee arrestaties om brandstichting Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".

43 minuten geleden
VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

1 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

2 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

3 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

4 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

4 uur geleden