Musk denkt na over investeringen in grondstofrijk Indonesië
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk, de rijkste persoon op aarde, denkt na over investeringen in Indonesië. De topman van onder andere autoproducent Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX had zaterdag een ontmoeting met de Indonesische president Joko Widodo bij een rakettenfabriek in het Texaanse Boca Chica. Daarbij zou Musk door Widodo zijn uitgenodigd. Musk reist mogelijk in november naar het Zuidoost-Aziatische land af.
Indonesië bezit onder andere grote voorraden koper, nikkel en tin. Vanwege zijn overvloed aan natuurlijke hulpbronnen zou het land in potentie miljarden euro's van buitenlandse investeerders kunnen aantrekken.
De regering van Indonesië heeft de afgelopen jaren vaker gesprekken gevoerd over mogelijke partnerschappen met de teams van Musk. Dan ging het onder meer over de ontwikkeling van elektrische voertuigen met Tesla en over de mogelijkheid van een lanceerbasis voor SpaceX-raketten in het land. Tot overeenkomsten kwam het nog niet.
Musk is momenteel bezig met een overnamebod van omgerekend 42 miljard euro op socialmediaplatform Twitter. Of het tot een overname komt is evenwel onzeker. Vrijdag werd bekend dat de deal tijdelijk in de wacht staat. Musk zei daar wel bij dat hij "nog steeds gecommitteerd" is aan de overeenkomst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
8 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
8 uur geleden