Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk: alleen betalende leden Twitter mogen stemmen over beleid

Musk: alleen betalende leden Twitter mogen stemmen over beleid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Twitter laat voortaan alleen betalende abonnees stemmen over belangrijke beslissingen over het beleid van het socialemediabedrijf. Dat was een van de eerste boodschappen die topman Elon Musk via het platform de wereld in stuurde nadat in een Twitter-peiling de meerderheid voor zijn aftreden had gestemd.

"Twitter zal die aanpassing maken", antwoordde Musk op het voorstel van een twitteraar om voortaan alleen klanten van de betaalde dienst Twitter Blue te laten stemmen. Hij beloofde eerder Twitter-polls te houden over alle beslissingen rond het beleid van het techbedrijf.

Musk heeft nog niet gereageerd op de uitkomst van de poll waarin hij vroeg of hij moest blijven of vertrekken als hoogste bestuurder van Twitter. Ruim 10 miljoen mensen, oftewel 57,5 procent van alle stemmers, willen hem weg hebben.

Uitslag poll

De miljardair stelde de vraag kort nadat hij de finale van het WK voetbal in Qatar had bezocht, waar hij in het bijzijn van Donald Trumps schoonzoon Jared Kushner werd gefotografeerd. "Moet ik aftreden als chef van Twitter? Ik zal me houden aan de uitslag van deze poll", schreef hij bij de peiling.

Nadat Musk met een groep investeerders Twitter had overgenomen voor 44 miljard dollar, nam hij de leiding over en ontsloeg ruwweg de helft van de werknemers. Een van zijn missies is om meer geld te verdienen aan het abonnement Twitter Blue, onder andere door blauwe verificatievinkjes uit te delen aan betalende leden. Adverteerders, de belangrijkste inkomstenbron van Twitter, trokken zich massaal terug na de komst van Musk. Hij waarschuwde al voor een mogelijk faillissement van Twitter door de wegvallende omzet.

Meer uit Financieel

Premier Australiƫ wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

9 minuten geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

15 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

17 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

20 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

21 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

22 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

23 uur geleden